Kahve düşkünleri müdavimi olacak

Kahve düşkünleri müdavimi olacak

Kahve keyfini son safhada yaşayacağınız, aynı zamanda da galet lezzetini Türkiye'de bulabileceğiniz tek adres Sixty Beans...

30 Ekim 2015, Cuma 15:51 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Kahve keyfini son safhada yaşayacağınız, aynı zamanda da galet lezzetini Türkiye'de bulabileceğiniz tek adres Sixty Beans Adını ünlü müzik dehası Bethoven’ın, her sabah 60 kahve çekirdeğini öğüterek hazırladığı enfes kahvesinden alan Sixty Beans, damağınızda yer edecek birçok yeni lezzet ve üçüncü nesil kahve akımının en seçkin örnekleri ile Nişantaşı Topağacı’nda yepyeni bir deneyim sunuyor. Eylül ayında hizmet vermeye başlayan mekan, Fransız mutfağının sıradışı lezzeti 'galet'i, Türkiye’de tadabileceğiniz tek adres. 'Galet’in yanı sıra, gurme sıcak sandviçler, gözünüzün önünde hazırlanan enfes krepler, ev yapımı tatlılar ve güler yüzlü bir hizmet Sixty Beans’de sizi bekliyor. Kahve gününüzde değilseniz, bu lezzetlere uzak doğu çayları ile juice barda hazırlanan taze meyve ve sebze suları eşlik edebilir.

BEETHOVEN'DAN İLHAM ALARAK YOLA ÇIKMIŞLAR

Sixty Beans’de kahve tutkusunun ilham kaynağı, müzik dehası Beethoven…

Ludwig van Beethoven, tarihin en önemli müzik dehalarından ve bilinen ilk ünlü kahve aşıklarından birisi.

Mekana girer girmez de; kulaklıklarını takmış, konserin tam ortasında, kahve tutkunu modern bir DJ olarak karışınıza çıkıyor. Titiz deha, bestelerinde olduğu kadar kahvede de mükemmeliyetçiymiş. Her sabah çalışmaya başlamadan, altmış tane kahve çekirdeğini özenle tek tek sayar, öğütür ve yaratıcılığını da uyandırdığına inandığı kahvesini demlermiş. Almanya’da kendi adına kurulan bir müzede, bu kahvenin nasıl hazırlanıp servis edileceğini anlatan el yazması bir metni dahi görebilirsiniz.

TÜRKİYE'DE SADECE BURADA

Türkiye’de sadece Sixty Beans’de bulabileceğiniz sağlıklı bir gurme lezzet: Galet Sanki bu kahve aşığı Beethoven’a servis edecek kadar özenle hazırlanan kahvelerin yanında da; tatlı düşkünlerini mest edecek krepler ve hem damağını hem de sağlığını düşünenlerin vazgeçemeyeceği galet de mutlaka denenmesi gerekenler arasında.

PEKİ NEDİR BU GALET?

Galetin kökeni Fransa’nın Bretonya bölgesi. Krep formundaki bu gurme lezzetin hamuru, doğanın en özel bitkilerinden birisi olan karabuğday ile hazırlanıyor. Karabuğday, vücudunuzun ihtiyaç duyduğu besinlerin büyük miktarını tek başına karşılayabiliyor. Yerken hiç vicdan azabı duymayacağınız bu zemin üzerinde ise somondan keçi peynirine, antrikottan rokfor peynirine, carpaccio’dan özel ev yapımı pesto sosa kadar birbirinden özel malzemeler kullanılıyor. Her birinin reçetesi için çok ciddi zaman harcanıp, yurt dışından getirilen Fransız bir şef ile beraber çalışılmış.

SÜREKLİ YENİLENEN MENÜ SIXTY BEANS

ekibi sürekli çalışmalar yaparak, menülerini sıradanlıktan uzak lezzetlerle yenilemek konusunda da ısrarcı. Güney Amerika’daki sıcak sandviç kültüründen örneklerle ve özellikle uzak doğudan gelen birçok sağlıklı bitkisel çay ile menü zenginleştirilmiş. Ayrıca, yediğinizde “Böylesi ancak İtalya’da olur” diyeceğiniz lezzette cheesecake ve tiramisu da renk katıyor… Haftanın her günü 8:30’dan gece 22:30’a kadar açık olan Sixty Beans, hem bir kahve molası vermek hem de yeni lezzetler denemek isteyenler için gidilecekler listesinde yerini almalı…

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Koyun Baraack'tan 35 kilogramdan fazla yün kırpıldı