Kahvehane işletmecinin astığı yazı veresiye isteyenleri şaşkına çevirdi

Kahvehane işletmecinin astığı yazı veresiye isteyenleri şaşkına çevirdi

Tekirdağ Malkara'da, veresiye borçlarını toplayamayan bir kahvehane işletmecisi, müşteriler için duvara, ‘Veresiye corona virüse yakalanıp ölmüştür. Hesaplarınızı ödeyin ve bir daha da teklif etmeyin" şeklinde bir yazı astı.

04 Haziran 2020, Perşembe 12:07 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Gazibey Mahallesi Kurtuluş Caddesi üzerinde Evladı Fatihan Karacaoğlu Kıraathanesi’ni işleten Levent Altın, 7 bin lira borç yapan müşterisine dikkat çekmek amacıyla duvara yazı astı. Kahvehaneye gelen vatandaşlar, “Veresiyeciler, 16 Mart 2020 tarihi itibariyle veresiye koronavirüse yakalanıp ölmüştür. Hesaplarınızı ödeyin ve bir daha da teklif etmeyin” şeklinde kağıttaki mesajı şaşkınlıkla okudu. Yazıya yorum yapan bir müşterisi ise, “İyi yapmışsın, çok güzel olmuş” dedi.

'Mecburen böyle bir şey yapmaya gerek duyduk" 

Kahveci Altın, “Koronavirüs süreci öncesinde yaklaşık 7 bin liraya yakın veresiyemiz vardı. Biz de kendi çapımızda esnaf olarak müşterimizi idare etmeye çalışıyorduk. Fakat koronavirüs tedbirleri nedeniyle iş yerimin kapanmasından sonra maddi sıkıntılar geçirdim. Bu süreçte de herhangi bir ödeme yapılmadığı için mecburen böyle bir şey yapmaya gerek duyduk. O döne biz onları idare ettik, bu dönem de artık onlar bize yardımcı olacak” dedi.

İşini severek yaptığını ifade eden Altın, meslektaşlarına, yeni dönemde bol bereketli kazançlar diledi.Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Meteoroloji'den yağmur ve kar uyarısı yapıldı