Kahvenin telvesini yıkamadan önce bir daha düşünün!

Bu haberden sonra Türk kahve keyfiniz daha da uzun sürecek! Çünkü telvesine kadar faydalanmanız için size nedenlerimiz var…   

14 Şubat 2017, Salı 09:20 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Sabah, öğlen, akşam fark etmez! Türk kahvesi biz kadınların kesinlikle vazgeçilmezi! Ama ne var ki biz de herkes gibi daha önceleri kahveyi içtikten sonra hemen telveli bardağı yıkardık! Meğerse çoğu şeyin sırrı telvedeymiş! İşte Türk kahvesinin ve telvesinin faydaları:  

KÖTÜ KOKAN BİR YER Mİ VAR?

KÖTÜ KOKAN BİR YER Mİ VAR?

Türk kahvesinin kötü kokuları silip attığını biliyor muydunuz? Ağzı açık bir poşetin içine ya da Türk kahvesi tabağın içine biraz Türk kahvesi koyun. Sonra evinizde kötü koku nereler varsa bunları yerleştirin. Kötü kokuları vakum gibi çekiyor. Özellikle de kötü kokan buzdolabının için koyun ne kadar kısa sürede o kokunun gittiğine inanamayacaksınız!  

BÖCEKLERDEN KORUYOR!

BÖCEKLERDEN KORUYOR!

Sürüngenlerden siz de benimgibi korkuyorsanız, telve bunun için Hızır! Telve, böcek ve salyangozları da uzak tutuyor.  

SELÜLİTLERE ELVEDA!

SELÜLİTLERE ELVEDA!

Hadi canım o kadar da değil" dediğinizi duyar gibiyim. Ama inanın bu bir gerçek ve uygulaması da bir o kadar kolay. Birkaç fincan Türk kahvesi telvesini biriktirin ve banyoda duşa girmeden önce selülit olan bölgelere sürün ve kese yardımıyla ovun. Sonrasında duşa girip ılık suyla durulayın. İşte bu kadar basit… 

AHŞAP MOBİLYALARINIZI KORUR!

AHŞAP MOBİLYALARINIZI KORUR!

Kahve sayesinde, özellikle ahşap mobilyaları daha uzun süre ve iyi koşullarda koruyabilirsiniz. Çekilmiş kahve çekirdekleri veya telvesiyle ahşap mobilyanızın yüzeyini bir bez yardımıyla iyice ovalayın. Mobilyanız yeni alınmış gibi ışıl ışıl olacaktır. 

TOPUĞU PÜRÜZSÜZLEŞTİRİYOR!

TOPUĞU PÜRÜZSÜZLEŞTİRİYOR!

Topuk ve dirseklerinizdeki sert tabakadan kurtulmak için Türk kahvesi telvesini kullanın! Ayaklarınızı sıcak suda 15 dakika beklettikten sonra Türk kahvesi telvesiyle masaj yaparak iyice ovun ve ılık suyla durulayın. Ayaklarınızın yumuşacık ve yenilenmiş olduğunu göreceksiniz 

 YAĞLARIN ERİMESİNE YARDIMCI OLUR!

YAĞLARIN ERİMESİNE YARDIMCI OLUR!

Türk kahvesinin telvesi göbek yağlarını bile eritiyor desek? Göbeğinize yetecek miktarda Türk kahvesi telvesini biriktirin ve biraz zeytinyağı ekleyip karıştırın.  Göbeğinize karışımı yedirerek sürün ve streç filmle sıkıca sarın. İki saat bekletip ılık suyla durulayın. 

SOĞUKTA ELLERİNİZ YUMUŞACIK OLSUN!

SOĞUKTA ELLERİNİZ YUMUŞACIK OLSUN!

Kahve bahane, sohbet şahane derken telve de şahane olmaya başladı değil mi? Türk kahvesi telvesini ellerinize masaj yaparak iyice yedirin ve beş dakika beklettikten sonra ılık suyla durulayın. Ellerinizin yumuşacık olduğunu göreceksiniz. 

SİYAH NOKTALARA SAVAŞ AÇAR!

SİYAH NOKTALARA SAVAŞ AÇAR!

Türk kahvenizi içtikten sonra, telvesini siyah nokta olan bölgelerinize masaj yaparak yedirin ve on dakika beklettikten sonra ılık suyla durulayın. Ayrıca tüm yüzünüze uygulayarak peeling etkisi yaratabilirsiniz. 

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Evde sivilce maskesi yapımı: Sivilce kurutucu maske tarifleri