Kahverengi gözler için 10 makyaj tüyosu

Kahverengi gözler için makyaj önerileri, güzelliğe dair en çok ihtiyaç duyduğumuz ipuçlarından biri. Çünkü biz Türk kadınlarında en çok rastlanılan göz rengi kahverengidir. Kahverengi gözler için makyaj tüyoları, eğer tam olarak uygulanırsa gözleri çarpıcı bir şekilde ortaya çıkarır. Hatta kahverengi gözleri bal rengi yapmak bile mümkün. Gözleri belirginleştiren makyaj, sandığınız kadar zor değil üstelik. İşte kahverengi gözler için 10 makyaj tüyosu!

19 Ağustos 2020, Çarşamba 10:59 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
 Kahverengi gözlerde hangi renk ürünler kullanılmalı

Kahverengi gözlerde hangi renk ürünler kullanılmalı

Kahverengi ve bej gibi soft renkler, kahverengi gözlerde oldukça doğal bir görünüm yaratır. Bunun yanında mor ve menekşe rengi makyaj da kahverengi gözlerin ışıltısını ortaya çıkarır. Koyu bir eyeliner kullanmak gözlerin rengini öne çıkaracaktır. Bununla birlikte yapılan makyaj kadar kaşların biçimi de önemlidir. Kahverengi gözler doğal olarak çekicidir, doğru kaş biçimi kahverengi gözlerin daha da göz alıcı olmasını sağlar.

 Kahverenginin tonları

Kahverenginin tonları

Eğer gözleriniz koyu kahverengiyse orta ve koyu renkte farlar sizin için idealdir. Siyah, siyaha yakın gri, koyu yeşil ve erik rengi farı koyu kahverengi gözlerinize gönül rahatlığıyla uygulayabilirsiniz. Metal renkli farlar da sizin göz renginize çok yakışır. Daha etkileyici bakışlar için simsiyah bir maskara kullanmayı ihmal etmeyin.

Altın tonlar

Altın tonlar

Gözleriniz açık kahverengi ya da ela ise siyah eyeliner kullanmayın. Bunun yerine lacivert ya da kahverengi sizin için daha uygun olacaktır. Altın tonlarını içinde barındıran sarı farlar gözlerinizi baştan çıkarıcı gösterecektir.

Orta koyulukta kahverengi gözler

Orta koyulukta kahverengi gözler

Orta koyulukta kahverengi gözlere sahipseniz bronz tonları acilen denemenizi öneririz. Ayrıca menekşe rengi ve yeşil de sizin göz renginize uygundur. Sarı ve turuncu gibi güneş tonları da sizin göz renginize çok yakışır.

Kahverengi ve lacivert uyumu

Kahverengi ve lacivert uyumu

Kahverengi ve lacivert bir araya geldiğinde ortaya kontrastın muhteşem güzelliği çıkar. Lacivert göz kalemi ile dumanlı bir göz makyajı yaparak gözlerinizin son derece dikkat çekici bir görünüme kavuşmasını sağlayabilirsiniz. Bu makyajı nüde bir ruj ile tamamlayabilirsiniz.

Peki ya kaşlar?

Peki ya kaşlar?

  • Kızıl kahve ya da bakır tonlarındaki bir farı kaş kemiğinizin başlangıcına uygulayın. Böylelikle gözleriniz daha büyük görünür ve bakışlarınız dikkatleri üzerinde toplar.
  • Koyu yeşil dumanlı göz makyajı, kahverengi gözlerinizle etkileyici bir zıtlık yaratır. Üst kirpik diplerinizin iç ve dış kısımlarını siyah kalemle belirginleştirerek bakışlarınızı vurgulayabilirsiniz.

  • Kahverengi gözlerin vazgeçilmezi siyah göz kalemi ile dumanlı makyajdır. Siyah kalemi alt ve üst kirpik diplerinize uyguladıktan sonra aplikatör yardımı ile dağıtın. Böylece gizemli bakışlara sahip olursunuz.
  • Kirpik diplerinize beyaz kalem çekin ve gözlerinize sadece siyah eyeliner uygulayın. Bakışlarınızın etkisine inanamayacaksınız. Kirpiklerinizi kirpik kıvırıcı ile kıvırarak makyajınızın daha etkileyici görünmesini sağlayabilirsiniz.

Kaşlar önemli

Kaşlar önemli

Makyajınıza başlamadan önce kaşlarınızı şekillendirin. Kaşlarınızı şekillendirdikten sonra aradaki boşlukları kaş kalemi ya da far ile doldurduktan sonra kaşlarınız çok daha etkileyici görünür.

Aydınlatıcı farkı

Aydınlatıcı farkı

Göz makyajınızı yapmadan önce üst göz kapaklarınıza mat aydınlatıcı göz farı sürerseniz göz çevreniz aydınlanır ve makyajınızın tamamı daha canlı görünür. Kaş kemiğinizin üzerine ve gözlerinizin iç köşelerine de aynı aydınlatıcı göz farının ışıltılı olan versiyonunu uygulayın.


Simsiyah bir maskara

Simsiyah bir maskara

Daha sonra eyelinerını sürün. Kuyruğu biraz uzun tutarak kedigözü görünümü yaratın. Son dokunuşu simsiyah bir maskarayla yapın.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Protez saç hakkında bilmeniz gereken her şey