Kakava ateşi için 60 bin turist Edirne'ye geliyor

Edirne’ye Hıdırellez-Kakaka şenlikleri kapsamında 5-6 Mayıs’ta 60 bin yerli ve yabancı turistin gelmesi bekleniyor. Edirne Kültür ve Turizm Müdürü Ahmet Hacıoğlu, 6 ay önceden tüm otellerin dolduğunu söyledi

01 Mayıs 2018, Salı 09:38
A A
Edirne Kültür ve Turizm Müdürü Ahmet Hacıoğlu, Kakava ve Hıdırellez’in Edirne’nin bayramı olduğunu, bu sene her
 zamankinden daha fazla ziyaretçi beklediklerini belirtti.

Hıdırellez’in geçen yıl UNESCO’nun Dünya Kültür Mirası Temsili Listesi’ne girdiğini hatırlatan Ahmet Hacıoğlu, böylelikle Hıdırellez’in sadece Türkiye’nin değil, tüm dünyanın ortak mirası olduğunu vurguladı.


TÜM OTELLER DOLDU


Bu sene 5 Mayıs’ta Sarayiçi’nde düzenlenecek Kakava-Hıdırellez kutlamasına yaklaşık 60 bin ziyaretçi beklediklerini aktaran Ahmet Hacıoğlu, "Bu sene yoğun ziyaretçi bekliyoruz. Kentimizin de bu yoğunluğa hazır olması benim en büyük beklentim. 6 ay önceden tüm otellerimiz doldu. 5-6 Mayıs tarihlerinde sadece Edirne’de değil, ilçelerdeki oteller bile doldu" dedi.
       

'KÜÇÜK DOKUNUŞLARLA TURİSTİN GÖNLÜNÜ KAZANABİLİRİZ'


Ahmet Hacıoğlu, Hıdırellez ve Kırkpınar gibi kentin yoğun olarak ziyaretçi aldığı günlerde Edirne’deki esnafa da bazı önerilerde bulundu. Yiyecek içecek sektörünün daha titiz ve özenli davranması gerektiğini ifade eden Ahmet Hacıoğlu, "Kimin usta, kimin garson, kimin bulaşıkçı olduğu belli değil. Lütfen kılık kıyafetlerine dikkat etsinler. Bir gramajı tartmak için çok şeye ihtiyaç yok. 25 liraya bunu alabiliriz. Neden bunu yapmazlar, neden masalarda menü, fiyat tarifesi yok. Çok küçük dokunuşlarla turistlerin gönlünü kazanabiliriz" diye konuştu.
 
Kakava ve Hıdırellez’in her yıl bir festival havasına dönüştüğünü vurgulayan Ahmet Hacıoğlu, ilerleyen yıllarda Kakava ve Hıdrellezin uluslararası boyut kazanacağını söyledi.
 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.