Kalbindeki delik ameliyatsız kapatıldı

Kalbindeki delik ameliyatsız kapatıldı

Kalbinde doğuştan delik olan Gamze Çalışkan, Ordu Devlet Hastanesi'nde ilk kez yapılan operasyonla sağlığına kavuştu

24 Kasım 2017, Cuma 17:11 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Ordu Devlet Hastanesi'nde ilk defa gerçekleşen bir operasyonla kalbinde doğuştan delik olan Gamze Çalışkan'a müdahale edildi. Kardiyoloji Uzmanı Dr. Nurtaç Özer, Ünye'de yaşayan Gamze Çalışkan'ın bayılma şikayetleriyle kendilerine başvurduğunu söyledi.

Yaptıkları tetkiklerde hastanenin kalbindeki deliğin doğuştan olduğunu belirlediklerini anlatan Dr. Nurtaç Özer, "Daha sonra ekiplerimizle birlikte yaptığımız değerlendirme neticesinde kalpteki bu deliğin ameliyatsız şekilde de kapatılabileceğine karar verdi" dedi.

Ordu Devlet Hastanesi'nde bu operasyonu ilk defa gerçekleştirdiklerini aktaran Dr. Nurtaç Özer, "Bir cihaz yardımıyla ve özel malzemelerle kasık damarından kalbe ulaşarak bu işlemi başarılı şekilde yapmış olduk. Yaklaşık 30 dakika süren bir işlem sonrası hastanın kalbindeki bu delik kapatıldı" diye konuştu.

AVANTAJ SAĞLIYOR

Ameliyatsız işlem neticesinde hastanın vücudunda kesinin bulunmadığını ve hastanın eski sağlığına çok daha hızlı kavuştuğunu vurgulayan Dr. Nurtaç Özer, "Bu da hastalar için çok büyük bir avantajdır. İnşallah hastamızı bir kaç gün içerisinde evine uğurlayacağız" şeklinde konuştu.

 

Sağlık içerikleri sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Kadınlarda ve erkeklerde kalp krizi belirtileri