Kaliteli bir cinsel yaşam için 5 tavsiye

Cinsellik genellikle konuşmaya çekindiğimiz bir konu. Ancak cinsellik iyi bir ilişkinin olmazsa olmazıdır. Kaliteli bir cinsel yaşam için uygulamanız gereken 5 yöntem var. Bu önerileri dikkate alırken mutlaka partnerinizi düşünerek hareket etmelisiniz. İlişkiler karşılıklıdır, unutmayın.

22 Nisan 2020, Çarşamba 13:53 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
1-İletişim önemli

1-İletişim önemli

Kaliteli bir cinsel hayat için en önemli faktör iletişim. Cinsellik her ne kadar tabu olsa da, iyi bir cinsel hayat için sevdiğiniz kişiye neyi sevip neyi sevmediğinizi söylemekten çekinmeyin. Her ilişkide sorunlar ve uyuşmazlıklar olabilir ancak bu iletişimle çözülebilir.


2-Orgazm taklidi yapmayın

2-Orgazm taklidi yapmayın

Yapılan araştırmalar, kadınların sık sık orgazm taklidi yapıldığını ortaya çıkardı. Kadınların cinsle hazza ulaşması erkeklerden daha zor olabiliyor. Orgazm olmak kadınların da hakkı. Bu nedenle ilk maddeyi dikkate alıp partnerinizle konuşarak sorunlarınıza bir çözüm bulmalısınız.

3-Yeniliklere açık olun

3-Yeniliklere açık olun

Her ilişkinin bir noktasında cinsel hayat durgunlaşabilir. Bu durumda yapmanız gereken şey cinsel hayatınızı renklendirmek olmalı. Yeni pozisyonlar deneyebilirsiniz. Cinsel oyuncaklar, yeni mekanlar da cinsel hayatınızı renklendirebilir. Fantezilere açın olun.

4-Kendinizi tanıyın

4-Kendinizi tanıyın

Bazı insanlar görsellerden, bazı insanlar sözcüklerden ve ses tonundan, bazıları kokulardan, bazı insanlar da okuduklarından tahrik olur. Kendinizi iyi tanıyın ve sizi neyin tahrik ettiğini bilin. Bunu da partnerinizle paylaşmayı ihmal etmeyin.


5-Kıyaslamayın

5-Kıyaslamayın

Partnerinizi bundan önceki ilişkilerinizle asla kıyaslamayın. İlişkinizi her kıyasladığınızda cinsel hayatınız bundan zarar görür.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sağlık içerikleri sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (22 Nisan 2020)