Kalp krizi numarasıyla kurtuldu

Kalp krizi numarasıyla kurtuldu

Kendilerini polis olarak tanıtan kişiler tarafından fidye için alıkonulan işadamı, kalp krizi numarası yaparak kurtulmuş

05 Kasım 2009, Perşembe 11:55 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Gaziosmanpaşa’da otomobil galerisi bulunan aynı zamanda müteahhit olan işadamı A.B ile Bayrampaşa’da bulunan Şahin Otomotiv adlı galerinin sahibi Şahin K. 18 ağustos 2009 tarihinde polise gelerek Bahçelievler’de evde bulundukları sırada, polis olduklarını söyleyen 3 kişinin işkencesine maruz kaldıklarını bildirdi.

KULAK ZARI PATLAMIŞ

İşkenceden kulak zarı patladığı belirlenen A.B. ifadesinde, “O gün Şahin’in sevgilisi Mine S. bir kız arkadaşını çağıracaktı. Kocasinan’daki bekar evinde buluşup alem yapacaktık. Eve üçümüz geldik. Mine bir yandan telefonla bir arkadaşını arıyordu. Çalan kapı zilini açmamız ürerine, 3 kişi içeri girdi. Ellerinde silahlar olan üç kişi ‘Yat polis’ diyerek bizi kelepçeledi. Ardından gözlerimizi bağlayarak işkence yaptı. Geceden sabaha 8 saat boyunca işkence yaptılar. Benden, o gün bir ev almak için bankadan çektiğim 500 bin TL’yi istiyorlardı. İşkence sırasında birisi gidip evin önünde duran arabada parayı araştırdı. Bulamayınca çıplak vaziyette fotoğrafımı çektiler. Parayı oğluma verdiğimi söyledim. Saat 09.00 sıralarında kalp krizi geçirme numarası yaptım. Bunun üzerine, 600 bin TL getirmemi, aksi taktirde beni öldüreceklerini söyleyerek bıraktılar" dedi. Şahin K. de ifadesinde benzer şeyler anlattı. Ancak Şahin K.’de çok fazla işkence izine rastlanmadı.

"ŞÜPHELİLER EVLENMİŞ"

Savcılığın talimatıyla harekete geçen Gasp Büro Amirliği Ekipleri, şüpheli buldukları galerici Şahin K.’yi takibe aldı. Bayrampaşa’da galericilik yapan Şahin K.’nin araba alım-satımı ile ilgili 15 kişiyi dolandırdığı iddiasıyla savcılığa şikayet edildiği tespit edildi. Para konusunda sıkışan Şahin K.’nin sevgilisi Mine S. ile birlikte olay günü işadamı A.B.’yi çağırarak böyle bir olayı planladığı şüphesi ağırlık kazandı. Bunun üzerine, olaydan sonra evlendikleri belirlenen Mine S. ile Şahin K. gözaltına alındı.

DELİLLER KÖPRÜDEN ATILDI

Asayiş Şube Müdürlüğü’ne getirilerek sorgulaması yapılan Şahin K.(29) İle Mine S.(29) olayı planladıklarını itiraf etti. İfadeleri doğrultusunda, Ahmet Ö.(37), Mehmet S.(33), Tahsin O.(33), Murat Ö.(26) gözaltına alındı. Sorgulamada, zanlılardan Ahmet Ö., Mehmet S. ve Tahsin O.’nun daha önce Şahin K. İle planladıkları üzere, kendilerine polis süsü vererek eve girdikleri, ardından kelepçeleyip gözlerini bantla kapatarak işkence yaptıkları, ardından çıplak fotoğrafını çekerek şantaj yaptıkları işadamı A.B.’den 600 bin TL istedikleri belirlendiği öğrenildi. Zanlıların olayın açığa çıkması üzerine şantaj fotoğrafı ve tabancaları Haliç Köprüsünden attıklarını söyledikleri belirtildi.

DHA

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Kocaeli İl Sağlık Müdürü'nden önemli aşı açıklaması