Kalpleri donmuş! Yunanistan göçmenleri ölüme terk ediyor

Yunanistan, ülkeye yasa dışı yollarla giren mültecileri ölüme terk ediyor. Yunan polisi, bir grup göçmeni, yarı çıplak halde botlarla Türkiye’ye gönderdi. Meriç Nehri kıyısında sıfırın altında 6 dereceye düşen soğuğa dayanamayan 3 göçmen donarak can verdi

05 Aralık 2018, Çarşamba 08:30 Son Güncelleme:
A A
Kalpleri donmuş! Yunanistan göçmenleri ölüme terk ediyor

Kendilerini Avrupa medeniyetinin kurucusu olarak gören Yunanistan’da güvenlik güçleri Avrupa’ya gitme hayaliyle sınırı yasa dışı yollarla geçen göçmenleri soyup sadece iç çamaşırlarıyla Türkiye’ye geri yolluyor. Edirne sınırındaki Türk köylüler, demir çubuklarla dövülen, paraları ve telefonlarına el konup araziye atılan göçmenlerin yardımına koşuyor.

HAVA EKSİ 6 DERECEYDİ

Yunan polisi, bu vicdansızlığa dondurucu soğukta da devam edince sınırdan dün iç sızlatan haber geldi. Meriç Nehri yakınlarında donarak ölen 3 Afgan’ın cesedi bulundu. 3’ünün de üzerinde sadece iç çamaşırları vardı. Edirne’de askerlerin kurtardığı bir Afganlı kaçak, ölen 3 kişiden birini teşhis etti: “Yunan karakolunda birlikteydik. Ben kaçmayı başardım.”

Edirneli köylüler 15 gün önce donmak üzere olan 14 göçmeni son anda kurtarmıştı.

Yunan polisler göçmenlerin para ve cep telefonlarını da alıyor.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.