Kamer Genç'ten ünlü şarkıcının evine haciz!

CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç, kendisini hakaret ettiği gerekçesiyle hakkında dava açtığı sanatçı Ferhat Tunç'un evi ve banka hesaplarına haciz koydurdu. 8 bin 500 lira tazminatı yatıran Tunç, Genç'e sert eleştirilerde bulundu

19 Kasım 2013, Salı 16:59
A A

Sanatçı Ferhat Tunç’un 11 Haziran 2011 seçim sonuçlarının açıklanmasından sonra Cumhuriyet Caddesi’ndeki Yeraltı Çarşısı’nda toplanan gruba yaptığı konuşma sırasında hakarete uğradığını öne süren CHP Tunceli milletvekili Kamer Genç tazminat davası açtı.

Mahkeme, Tunç’un 8 bin 500 TL tazminat ödemesine karar verdi. Dosya temyiz amacıyla Yargıtay’a gönderilirken Ferhat Tunç’un evine sonra banka hesaplarına haciz konuldu.

CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç, 2011 yılında yapılan seçimlerde BDP’nin desteğiyle bağımsız milletvekili adayı olan ancak seçimi kaybeden sanatçı Ferhat Tunç’un yaptığı konuşmada kendisine hakaret ettiğini öne sürerek Tunceli Asliye Hukuk Mahkemesi’nde 10 bin liralık manevi tazminat davası açtı. Mahkeme, Genç’e 8 bin 500 lira tazminat ödemesine karar verince, Tunç, avukatı aracılığıyla kararı temziye götürdü. Yargıtay’ın da kararı onaması üzerine Tunç, bu kez Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’na başvurup karar düzeltme talebinde bulundu.

Tunç, Yargıtay’a yaptığı temyiz başvurusu sonuçlanmadan Milletvekili Kamer Genç’in, avukatı aracılığıyla evindeki eşlarına haciz, banka hesaplarına bloke koydurduğunu söyledi. Tunç, bunun üzerine Tunceli İcra Müdürlüğü’ne 8 bin 500 lira yatırarak hacizi kaldırdı. Ferhat Tunç, şöyle dedi:

'BU UTANMAZLIK ÖRNEĞİDİR'

"Yargı; Ferhat Tunç söz konusu olunca elbette Kamer Genç’e çalışır. Bu davayla ilgili söylenecek tek şey budur; Birini ’onursuzluk yapıyor’ diye  eleştirmenin cezası olmaz. Bunu söylemiş olmamın haklı nedenlere dayandığını o yargının görmesini bekleyemem. Kamer Genç denen zat ve avukatı olacak kişi bu dava süresince gayri ahlaki bir tutum izlemiş ve çıkartmış oldukları yargı kararlarını adeta bir taciz girişimine dönüştürdüler.

Yargı süreci bitmeden evime ve banka hesaplarıma haciz konulması nasıl bir mantık, nasıl bir anlayıştır anlamış değilim. Bu utanmazlık örneğidir. 8 bin 500 lirayla yıkılacak adam değilim. Ancak Kamer Genç’e hak etmediği halde giden bu parayı ona helal etmem. Kamer Genç, Dersim’de derin devletin bir figüranı gibi çalışıyor dolayısıyla onun zihniyetiyle mücadele etmek benim ve tüm Dersimliler için onur meselesidir. Ben yaşadıkça Dersim’in tarihsel kimliğiyle oynayan bu zihniyete ve zihniyet sahibi Kamer Genç gibileriyle mücadelem devam edecektir. Bu zatın bunu aklından bir an bile çıkartmaması gerekir."

DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.