Kamışlı'da bombalı saldırı

Suriye'nin kuzeydoğusundaki Haseke iline bağlı Kamışlı ilçesinde bomba yüklü araçla düzenlenen saldırıda ilk belirlemelere göre en az 31 kişinin öldüğü, 50 kişinin yaralandığı bildirildi

27 Temmuz 2016, Çarşamba 11:43
A A
Kamışlı'da bombalı saldırı

Mardin'in Nusaybin İlçesi’nin karşısında bulunan Suriye’nin Rojava bölgesinde yer alan Kamlışlı kentinde bu sabah bomba yüklü kamyonla yapılan saldırıda en az 31 kişi yaşamını yitirdi ve çok sayıda kişinin yaralandığı belirtildi. Patlamanın şiddetiyle Nusaybin’de de kırılan camlardan 2 kişi yaralandı.

Türkiye- Suriye sınırında ve Nusaybin ilçesinin hemen karşasında bulunan Suriye’nin Kamışlı kenti Xerbi mahallesinde Kasimo Camii yakınlarında saat 09.30 sıralarında şiddetli bir patlama meydana geldi. Nusaybin’den de görülen ve duyulan patlamanın, canlı koyun taşıyan bomba yüklü bir kamyonun patlatılması sonucu meydana geldiği belirtildi.

Bomba yüklü aracın Kamışlı’daki kanton yönetiminin Savunma Bakanlığına götürülmek istendiği, ancak götürülemeyince halkın arasında patlatıldığı kaydedildi. Patlama ile birlikte çok sayıda bina ve ev yıkılırken, bir çok araç da yandı. Çok sayıda kişinin öldüğü ve yaralandığı patlamada enkaz alanda kalan yaralıların çıkarılması çalışmaları sürüyor.

NUSAYBİN’DE 2 KİŞİ YARALANDI

Kamışlı’daki patlamanın şiddeti ile Mardin’in Nusaybin İlçesi’nde bir çok ev ve işyerinin camları kırıldı, 2 kişi yaralandı. Patlama nedeniyle Nusaybin’de Ziya Gökalp Caddesi üzerinde kırılan bir iş yerinin camları Mehmet Sait Biçen (68) ve Nasrettin Dikkat’in (76) üzerine düştü. Yaralanan 2 kişi Nusaybin Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı. Patlamanın ardından sınır boyunda askeri ve polis araçlarının devriye gezdiği görüldü.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Göründüğü gibi olmayan fotoğraflar