Kan bağışladı, Kızılay’dan altın madalya aldı

Adana'da yaşayan 82 yaşındaki Gülten Kömüç, 30 yıl içinde 57 kez Türk Kızılayı’na kan bağışında bulundu

12 Aralık 2016, Pazartesi 15:33
A A
Yaşı 82, hayatı boyunca yaptığı kan bağışı sayısı 57. Türk Kızılay'ına kan bağışında bulunan ve bronz, gümüş, altın madalya, teşekkür beratı ile ödüllendirilen Gülten Kömüç "Kan bağışlamaya devam etmek isterdim. Ancak doktorlarım esprili bir dille 'Yaş haddinden emekli oldunuz'diyerek kan veremeyeceğimi söylediler” dedi.

"HER KAN BAĞIŞINDAN SONRA VÜCUDUMDA YENİLENME HİSSETTİM"

A Rh pozitif grubu kana sahip Gülten Kömüç, her bağıştan sonra vücudunda yenilenme ve sağlık hissettiğini belirterek “82 yaşındayım, kan bağışında bulunmanın insan sağlığı için herkes tarafından bilinmesi gerekiyor. Bir kan bağışçısı olarak bu durumdan çok memnunum ve herkesi kan bağışçısı olmaya davet ediyorum” diye konuştu.

Türk Kızılayı’na 10 kere bağışta bulunanlar bronz madalya, 25 kez kan bağışında bulunanlara gümüş madalya, 35 kez kan bağışında bulunanlara ise altın madalya ve teşekkür beratı veriliyor.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.