Kanadoğlu hakkında yetkisizlik kararı

Ergenekon soruşturması kapsamında ifadesi alınan Yargıtay Cumhuriyet Onursal Başsavcısı Sabih Kanadoğlu ile ilgili dosyada yetkisizlik kararı verildi

09 Şubat 2010, Salı 01:49
A A
Kanadoğlu hakkında yetkisizlik kararı

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, “suç unsuru konuların Ankara’da olmasını gerekçe göstererek dosyayı Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na gönderdi.

Ergenekon soruşturması kapsamında, 7 Ocak 2009 tarihinde evinde arama yapılan ve çok sayıda dokümana el konulan ardından 8 Ocak 2010’da İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nda "şüpheli" sıfatıyla sorgulanan Yargıtay Onursal Cumhuriyet Başsavcısı Sabih Kanadoğlu’nun dosyasında yeni bir gelişme yaşandı.

Soruşturmayı yürüten İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yetkisizlik kararı vererek dosyayı Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na gönderdiği öğrenildi. İstanbul Savcılığı’nın bu karara gerekçe olarak "suç unsuru konuların Ankara’da olmasını" gösterdiği de belirtildi.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.