Kanal D Haber'den Emrullah Erdinç: İkisinden biri yalan söylüyor

Kanal D'deki '2. Sayfa' programına konuk olan Kanal D Haber'den Emrullah Erdinç ve programa telefonla bağlanan Hürriyet gazetesi yazarı Ertuğrul Özkök, Sıla ve Ahmet Kural arasında yaşanan olaylar ve dava raporu hakkında konuştu

02 Kasım 2018, Cuma 12:05 Son Güncelleme:
A A
Kanal D Haber'den Emrullah Erdinç: İkisinden biri yalan söylüyor

Emrullah Erdinç "Ahmet Kural'ın yaptığı açıklamada, 28 Ekim Salı günü demesi ve Ahmet Kural'ın vücut dili kafalarda soru işareti oluşturdu.

28 Ekim Pazar gününe denk geliyor çünkü. Kimse kimseden 45 dakika boyunca dayak yiyemez. Bir saniyelik bir eylemle de, sözlü bir şekilde de şiddete maruz kalabilir bir insan. Ettiği hakaretler de bir şiddet aslında.

Sıla olayın sıcaklığıyla hemen karakola gitmeyi düşünmemiş olabilir. Zekeriyaköy'de Ahmet Kural'ın evine iki yakın karakol var. Sıla erken gitseydi Ahmet Kural o gün gözaltına alınırdı. Böyle bir olay yaşandığında ilk karakola gidilmesi gerekirdi.

Sıla'nın annesi İzmir'den geliyor ve Sıla annesinin yönlendirmesiyle suç duyurusunda bulunuyor.

Bir insanı siz 45 dakika boyunca kül tablasıyla dövmüş olsanız o kişi hastanelik olurdu. O insanın vücudunda daha fazla hasar oluşmuş olurdu. Kül tablasının izi yuvarlak ve daha mor bir şekilde çıkardı. Kollarına baktığımızda elleriyle sıkma izi var. Bu iki kişiden birisi yalan söylüyor" açıklamasında bulundu.

Hürriyet gazetesi yazarı Ertuğrul Özkök de '2.Sayfa' programına telefonla bağlanarak Ahmet Kural ve Sıla arasında yaşanan olayı değerlendirdi:

"BEN SILA'NIN YANINDAYIM"

"Ben şoktayım. Birbirlerine çok yakıştırmıştım onları. Ahmet sessiz bir çocuktu aslında. Ahmet'in içkiyle ilgili bir problemi vardı. Ben ikisinin yanına gittiğimde çok iyilerdi. Bir kadınla erkeğin ilişkisinin dışarıdan anlaşılması biraz zor. Araya şiddet girdiyse Sıla durduk yere sansasyon yaratacak bir kız değildir. Ama bence Sıla doğru bir şey yaptı. Bütün herkese ders olması gereken bir şey.

Sıla'yı henüz aramadım ama onu arayıp geçmiş olsun dileyeceğim. Ahmet ile iki defa yemek yedim. Ahmet'e benim bir tavsiyem var: Kariyerinin çok iyi noktasında. Bir psikologla konuşabilir bu alkol durumunu.

Kimse insan sarrafı değildir. Benim gözümde bir erkeğin bir kadına dayak atması onu aşağılara indiren bir şey. Ahmet'in yerinde olsam ben kendime bir öz eleştiri yaparım. Alkol beni kötü etkiliyor diye açıklama yapardım.

Bu olay ikisinin de kariyerini etkiliyor. Ahmet'in önünde hatasını telafi etme şansı var. Ben Sıla'nın yanındayım. Geriye baktığım zaman aralarında bir sessizlik duvarı varmış gibiydi. Birbirleriyle çok konuşmamışlardı o gece.

Bu olayı Türkiye kolay kolay unutmayacaktır."

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Ayşegül Çınar: Sevgilim beni tehdit etti