Kanal D yurt dışında dijital platform kuruyor

Demirören TV Dijital Bölüm Müdürü Görkem Gürel, Kanal D'nin, Türkiye dışında abonelik sisteminde bir platform kurduğunu açıkladı. Şimdilik İspanyolca ve Arapça dublajlı 38 Kanal D dizisi platformda olacak; bu sayı zaman içinde artacak.

16 Mart 2021, Salı 09:31 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Milliyet gazetesi yazarlarından Sina Koloğlu, dijital platformla ilgili ayrıntıları köşesine taşıdı. Koloğlu'nun “Kanal D yurt dışında dijital platform kuruyor” başlıklı yazısı şöyle:


“Demirören TV Dijital Bölüm Müdürü Görkem Gürel, yaptığımız sohbette söyledi: ‘Kanal D, Türkiye dışında abonelik sisteminde bir platform kuruyor. Türk dizi içeriklerinin İspanyolca ve Arapça dublajlı versiyonlarının olduğu bir platform.

Türk dizilerinin rağbet gördüğü aslında iki mecra oluyor. Kanal D’nin geniş bir dizi arşivi var. Bunların dublajlı olarak sunumu akıllı bir iş... ‘Hedefimiz Latin pazarı ve MENA’ diyor Görkem. Kısaca Orta Doğu ve Kuzey Afrika. Nisan ayının başında lansmanı hedefleniyor.

Şimdilik dublajlı 38 kadar Kanal D dizisi platformda yerini alacak. Bu sayı önümüzdeki zaman içinde artacak.


ÖNEMLİ BİR ATAK

ÖNEMLİ BİR ATAK

Açık kanallar işi ekranda seyredilenlerle sınırlı değil artık. Bir de işin dijital tarafı var. Kanal D, bu alanda epey bir yol katetmiş görünüyor.

Geçtiğimiz yıl dijital kanallarında (web/mobil/smart TV) kısa video içerikleri üretmeye başladı. Pilates, sağlık, aktüalite gibi... Bu sene önemli bir çıkış yaptı; kısa dizi.

‘GİRİFT NE ZAMAN BAŞLIYOR?’

‘GİRİFT NE ZAMAN BAŞLIYOR?’

Dijitale özel ilk dizi ‘Girift’, 20-25 dakika olacak. İlk aşamada ücretsiz vermeyi düşünüyorlar. Üzerinde çalıştıkları başka projeler de var. Şimdilik ücretli abonelik sistemi planlanmıyor Türkiye için. Sponsorluk ve reklam gelir modeliyle ilerlemeyi düşünüyorlar. Nisan ortası kanalın dijital servislerinde yayında olacak.”

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Merve Boluğur'un acı günü