Kantaron yağının cilde mucizevi faydaları

Kantaron yağının faydaları herkesin dilinde. Çevremizde kantaron yağını kullananlar oldukça fazla. Kantaron yağını ağrıları için kullananlar olduğu kadar kantaron yağını sivilce tedavisinde kullananlar da yoğunlukta. Peki kantaron yağının faydaları nasıl sıralarız? Liste bir hayli uzun. Kantaron yağını cilt beyazlatma için ya da saça faydaları için kullanabiliyoruz. İşte kantaron yağının 8 mucizevi faydası!

05 Ağustos 2020, Çarşamba 10:23 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Cildi beyazlatır

Cildi beyazlatır

Kantaron yağının düzenli kullanımla ciltteki renk farklılıklarını dengelediği bilinir. Cildin rengini açmaz ama deri hücrelerinin onarımını yaparak, kırışıklıkları azaltarak, cildin daha sağlıklı ve ışıltılı bir görünüm almasını sağlayarak bu izlenimi yaratır. Öte yandan ışıkla tepkimeye giren etken maddeler, kantaron yağının aşırı kullanımına ya da aşırı güneş ışığına maruz kalındığı hallerde ciltte koyu lekelere sebep olabilir.


Göz altı morlukları

Göz altı morlukları

Göz altlarındaki deri, yüzün diğer yerlerine nazaran daha ince bir yapıya sahiptir. Çukur bir yapısı olduğundan ışık gölge oyunlarından da daha fazla etkilenir. Yorgun ya da uykusuz olduğumuz, hastalandığımız, kilo verdiğimiz, önce göz altlarımızdan fark edilir. Göz altlarının daha canlı bir görünüme kavuşması için kantaron yağından faydalanmanın cilt açısından bir sakıncası yoktur ama göz sağlığı açısından dikkat etmek gerekir. Bileşimindeki maddeler deri yoluyla emilerek göze ulaşabilir.


 Sivilcelere iyi gelir

Sivilcelere iyi gelir

Kantaron yağı, antiseptik özellikler taşıdığında iltihapların ve iltihaplı sivilcelerin kurumasını sağlıyor. Sabah ve akşam olmak üzere günde 2 defa uygulayabilirsiniz. Direkt olarak güneşe çıkmayacağınız zamanları tercih edin. Bir parça pamuk üzerine damlattığınız 2-3 damla kantaron yağını, yumuşak ve dairesel hareketlerle yüzünüze dağıtın. Bu şekilde yarım saat kadar bekledikten sonra yüzünüzü ılık suyla yıkayabilir ya da cilt yapınıza uygun bir tonikle yağdan arındırabilirsiniz.

Ciltteki yaraları iyileştirir

Ciltteki yaraları iyileştirir

Eski zamanlardan beri kullanılan kantaron yağı, oluşturulan doğal karışımlar ile cilde sayısız fayda sunuyor. Kantaron yağının yararları arasında en bilineni ise yara ve yanıklarda iyileştirici etki göstermesi. Kantaron yağı aynı zamanda yanık yerlerin kapanmasını sağlarken, iltihap oluşumuna da engel olmakta.

Hücre yenilenmesini hızlandırır

Hücre yenilenmesini hızlandırır

Kazalar sonucu oluşan derideki yaraların iyileşmesi, fiziksel koşullara bağlı olarak uzun sürebilir. Buna karşılık kantaron yağının yararları arasında gösterilen hücre yenileme özelliği sayesinde yaralar çok kısa sürede iyileşebilir ve cilt kendini yeniler.


Gençleştirir

Gençleştirir

Kantaron bitkisinden elde edilen yağlar, hücre yenilenmesini destekler ve hızlandırır. Herhangi bir karışım hazırlanmasını gerektirmeden doğrudan cilt üzerine uygulanabilen kantaron yağı yaşlanma belirtilerini geciktirmeye, kırışıklıkları önlemeye ve cildin elastikiyetini arttırmaya yardımcı olur. Güneş lekeleri üzerinde etkilidir

Güneş lekeleri üzerinde etkilidir

Kantaron yağı güneş sebebiyle oluşan lekelere ve kızarıklıklara oldukça iyi geliyor. Ciltte oluşan lekelerin üzerine düzenli olarak kantaron yağlı içerikler uygulayarak, aynaya baktıkça aşık olacağın bir cilde Kantaron yağı içeren bir bakım uyguladıktan sonra, direkt güneşe çıkmadan önce 15-30 dakika kadar bekleyin.

Kantaron yağı nasıl kullanılır?

Kantaron yağı nasıl kullanılır?

Herhangi bir karışım hazırlanmasını gerektirmeden doğrudan cilt üzerine uygulanabilir. Kantaron yağının cilde olan olumlu etkilerinden faydalanabilmek için yağı direkt olarak cildinize uyguladıktan sonra cildinizin emmesini bekleyebilirsiniz. Ardından cildiniz üzerinde rahatsız eden bir yağlılık hissinin kalmış olması halinde en az yarım saat bekledikten sonra durulayabilirsiniz.


Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Tıbbi maske sivilce yapar mı? Maskenin sivilce yapmaması için 6 tüyo