Karanfilin saça hiç bilinmeyen faydaları

Yazın, hem havuz hem de deniz suyundan yıpranan saçlarınıza karanfil ile bakım yapmaya ne dersiniz? Karanfil bakımı saçlar için oldukça etkilidir ve aynı zamanda saçlar üzerindeki faydası fazladır. İşte o faydalar...

20 Temmuz 2019, Cumartesi 13:51 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Alacağınız 1 litre suyun içerisine; 15-20 adet karanfil ekleyin. Bu karışımı 24 saat boyunca ışık almayan bir odada dinlendirmeye bekleyin. 24 saat dolduktan sonra ise; karanfilleri karışımın içerisinde alabilirsiniz. Bu karışımı isterseniz günlük hayatınızda; isterseniz de banyodan çıkmadan önce uygulayıp saçlarınızı yıkayabilirsiniz. Karanfil bakımı sayesinde hem saçlarınız çok daha güzel kokacak hem de oldukça bakımlı gözükecekler.

SAÇLARINIZA HACİM KAZANDIRIR VE DÖKÜLMEYİ ÖNLER

SAÇLARINIZA HACİM KAZANDIRIR VE DÖKÜLMEYİ ÖNLER

Saçlarınızın yapısı ince ve aynı zamanda zayıf mı? O halde saçlarınıza hacim kazandırmak adına; karanfil karışımını kullanabilirsiniz.

Banyoya girdiğimiz zaman bizleri en çok üzen durumlardan birisi şüphesiz ki; saçlarımızın dökülüyor olmasıdır. Karanfil ise bu aşamada saç dökülmelerine kaşlı koyacak ve saçlarınızı güçlendirecektir.

SAÇLARA PARLAKLIK KAZANDIRIR

SAÇLARA PARLAKLIK KAZANDIRIR

Saçlarınız yeteri kadar hacimli ve aynı zamanda da gür ama en önemli noktalardan birisi olan parlaklığı eksik. O halde karanfil kullanarak, saçlarınızın parlaklığını arttırabilirsiniz. Aynı zamanda saçlarınıza canlılık katacaktır.

KIRIKLARI ONARIR VE UZAMASINA YARDIMCI OLUR

KIRIKLARI ONARIR VE UZAMASINA YARDIMCI OLUR

Kırıklar, kadınların bakım sonrasında başına iş açan en büyük sorunlardan birisidir. Pürüzsüz saçlarınızın olması adına karanfil etkili bir yöntem olacaktır. Kimi saçlar maalesef çok uzun sürede uzama gösterir. Bunun için karanfil bakımı yaparsanız hem kırıkların önüne geçmiş olacaksınız hem de hızlı uzamasını sağlayacaksınız.

(Kaynak: Pembe Nar)

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Saç bakımından sivilce maskesine: Yaş maya ile yapabileceğiniz bakım uygulamaları