Karanlık odalarınızı aydınlık göstermenin püf noktaları

Doğal ışık bir ev için hem sağlık hem de dekorasyon açısından çok önemlidir. Eviniz ışık almıyorsa ve karanlık odalara sahipseniz küçük dokunuşlar ile evinizi aydınlık göstermenin yolları var. İşte bu konuda yardım alabileceğiniz püf noktaları...

10 Ekim 2018, Çarşamba 15:18 Son Güncelleme:
A A
Koyu mobilyalardan kaçının

Koyu mobilyalardan kaçının

Sehpa üstünde kalan kahve ya da çay bardaklarınız varsa, muhtemelen alanınıza ne kadar ağırlık eklediğinizi fark etmemişsinizdir. Aslında zemini görebilmeniz için sehpa bacaklarının daha hafif tonlu olan bir masayla değiştirmeyi deneyin. Bu yöntemi koltukların bacak renklerini değiştirerek de deneyebilirsiniz. Anında odayı aydınlatacaktır.

Aynalar

Aynalar

Aynalar görsel olarak bir odayı genişletir. Ayrıca herhangi bir alanı daha büyük ve daha parlak hissetmek için ışığı yansıtabilir.

Tablo seçerken dikkatli olun

Tablo seçerken dikkatli olun

Güneş ışığının en ufak parçasını bile emen büyük ve karanlık tablolarınız ışık almayan odalarınız için uygun değildir. Bu durumda tablo seçerken dikkatli olun.

Metalik eşyalar kullanın

Metalik eşyalar kullanın

Küçük ışıltılar uzun bir yol kat edebilir. Aynalardan mobilya vurgularına kadar her şeyde metalik kaplamalar kullanmak, yalnızca ışığı yansıtarak, odanızın aydınlatılmasına yardımcı olacaktır.

Aydınlatmalarınızı doğru bir yöntem ile kullanın

Aydınlatmalarınızı doğru bir yöntem ile kullanın

Bol ışıklandırma ekleyerek evinizi aydınlatmaya çalışmak yerine sahip olduğunuz aydınlatmalara yapabileceğiniz birkaç kolay ayarlama ile bunu sağlayabilirsiniz. Ampullerin en yüksek tavsiye edilen watt gücüyle çalıştırılması ve lambalarınızı temiz tutmanız büyük fark yaratabilir. Gömme ışıkları LED'lere dönüştürmek elektrik faturasını azaltacağı gibi alanınızı büyük ölçüde aydınlatacaktır.

Minimalizme önem verin

Minimalizme önem verin

Karışıklık, karanlık bir odadaki mağara benzeri efekti yoğunlaştırır. Farklı tarzlardaki dekorasyon ürünleri tercih ederseniz, odalardaki karanlık hissini ortadan kaldıracaktır.

Doğru beyaz boyayı seçin

Doğru beyaz boyayı seçin

Evinizi daha aydınlık göstermek için, tasarımcılar tarafından seçilen en sevilen beyaz boya renklerini takip edin.

Açık raflar tercih edin

Açık raflar tercih edin

Açık raflar, küçük bir odaya derinlik katar ve kapalı dolaplardan daha hafif hissetmenizi sağlar.

Güneş ışığını hapseden perdeler kullanmayın

Güneş ışığını hapseden perdeler kullanmayın

Koyu renkte olan perdeler güneş ışığının odaya girmesine engel olur. Bu yüzden aydınlık göstermek istediğiniz odalarda açık renkte perdeler kullanın.


Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Misafirlerinizi daha iyi ağırlamanın püf noktaları