Karantina temalı ilk dizi geliyor

Tüm dünyada ilgiyle izlenen Orange is The New Black dizisinin yaratıcısı Jenji Kohan, karantina sürecini konu alan antoloji dizisi Social Distance (Sosyal Mesafe) için hazırlıklara başladı. Karantina sürecinde sosyal mesafede yaşamak hakkında yeni hikâyeler anlatacak olan dizinin tüm süreçleri uzaktan yönetilecek.

29 Nisan 2020, Çarşamba 16:30 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Kollar sıvandı

Kollar sıvandı

Covid-19 salgını nedeniyle tüm sektörler dijitale kayarken, sinema ve dizi sektörü de geride kalmadı. Takibi artık büyük oranda internet üzerinden yapılan sinema ve dizilerin artık üretim aşamaları da dijital olarak gerçekleşiyor. Weeds ve Orange is the New Black’in yaratıcısı Jenji Kohan, karantina sürecini konu alan, Netflix yapımı antoloji dizisi Social Distance için hazırlıklara başladı. Deadline’ın haberine göre Kohan, diziyi Orange is the New Black ekibinde de yer alan Hilary Weisman Graham, Diego Velasco, Tara Herrmann ve Blake McCormick ile birlikte hazırlayacak.

Oyuncular kendilerini çekecek

Oyuncular kendilerini çekecek

Karantina sürecinde sosyal mesafede yaşamak hakkında yeni hikâyeler anlatacak olan dizi, uzaktan üretilecek. Yönetmen Diego Velasco diziyi uzaktan yönetecek. Dizinin yaratıcısı Hilary Weisman Graham ise çalışmalarını oturma odasından yürütecek. Oyuncu kadrosu da evde kendilerini filme çekecek.

Derin insan hikâyeleri

Derin insan hikâyeleri

Dizinin yapımcıları, sosyal izolasyon döneminde insanlarla bağlantı kurma konusunda tutkulu olduklarını belirtirken; yaptıkları basın açıklamasında diziyle ilgili düşüncelerini şu şekilde kelimelere döküyor:

 Hikâye anlatıcıları olarak bizim işimiz gerçeği yansıtmak ve bu yeni, tuhaf, şaşırtıcı gerçeklikte hepimiz yaşıyoruz, hepimiz uzaktayken bağlantı bulma konusunda tutkuluyuz. Yaşadığımız an hakkında, birlikte nasıl yaşadığımızı gösteren eşsiz, kişisel, derin insan hikâyeleri anlatan bir antoloji dizisi yaratmak için ilham aldık.

Aynı başarı bekleniyor

Aynı başarı bekleniyor

Sosyal mesafe deneyimi şu an evrensel, ancak hiçbir bireysel hikâye aynı değil. Geniş bir masal ve an spektrumu sayesinde, bazıları depremsel etkiler yaratacak bazıları da sıradan olacak anlar yakalamayı diliyoruz. Ve umuyoruz ki Social Distance, insanların birbirlerine daha yakın hissetmelerine yardımcı olacaktır.

Ekibin başarılı dizisi Orange is the New Black, 7 sezon ve 91 bölüm yayınlandı. 6 kez Altın Küre adaylığı da alan dizi, 2019 yılında yayın hayatını sonlandırdı. 

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER 90'lar ve 2000'lerin kıyıda köşede kalmış gençlik filmleri