Karantinada dip boyasıyla nasıl baş edilir?

Karantina sürerken pek çoğumuz kuaförlerden ayrı kaldı. En çok da dip boyası gelenler zorlandı. Dip boya zordur, çünkü saçın tamamını boyamaya benzemez. Evde dip boyası yapmanın incelikleri vardır. Pek çoğumuz dip boyası yapmak için kuaförlerin açılmasın bekledi. Normalleşme atılmaya başlamış olsa da hala riske atmak istemeyenler var. Peki dip boyası gelen saçlarla nasıl mücadele edilir? İşte cevapları!

20 Mayıs 2020, Çarşamba 15:05 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Karantinadan önce dip boyanızı yaptırmış olsanız bile, sosyal izolasyon süreci o kadar uzun sürdü ki, yeni dipler geldi bile. Teknik olarak artık kuaföre gitmemize izin verilse de, içi rahat etmeyenlerimiz var. Peki onlar ne yapacak?

Ton dengeleyici şampuanlar

Ton dengeleyici şampuanlar

Eğer boya işlerine hiç girmeyeyim, su ve şampuan işimi görsün diyorsanız L'Oréal Paris Elseve Turunculaşma Karşıtı Mor Şampuanı tam size göre. Sarı, gri, beyaz veya rengi açılan kumral renkteki tüm saçlarda istenmeyen sarı, turuncu yansımaları önlüyor. Üstelik en güzel özelliği de ilk yıkamadan itibaren etkisi göstermeye başlaması. Ürün, çeşitli online alışveriş sitelerinde 17 TL'den başlayan fiyatlara bulunabiliyor. 


Renkli kuru şampuanlar

Renkli kuru şampuanlar

Aramızda daha da tembeller varmış. Diyorlar ki ben saçlarımı yıkamak da istemiyorum. Hem temiz dursun, hem de dip boyamın geldiği belli olmasın. O zaman renkli kuru şampuanlar en azından bir sonraki yıkamaya kadar kahramanınız olabilir. Saçınıza uygun rengi seçin, sıkın ve şekillendirin. Schwarzkopf'un OSiS+ BOHO Rebel's Blond kuru şampuan ürününü, 55 TL'ye bulmak mümkün.


Balerin topuzları

Balerin topuzları

Topuzun en sevdiği mevsim gelmiş. İtiraf edin, yazı sadece saçınızı topuz yapabildiğiniz seviyorsunuz. Kışın öyle mi? Sırf bere takabilmek için bırakın topuzu saç toplamak bile imkansız hale gelir. Lady Gaga da bizi dinlemiş. Kısa yoldan balerin topuzu yapabileceğiniz topuz süngerleri internetten kaliteden kaliteye değişen fiyatlarla 15 TL civarından başlıyor. At kuruğunuzu ortadan geçirin, geçirdiğiniz saçları yuvarlağın etrafından tel tokalarla sabitleyin. Her yere hazırsınız. 

Kuru şampuan

Kuru şampuan

Tekrar büyüyen dip saçları saklamanın en basit yolu, saçınıza hacim vermektir. Daha da iyisi saçlara dalgalı ya da kıvırcık stil kazandırmak. Eğer saçlarınız çok düzse, kökler rahatça görünür. Hacim kazandırarak dipleri görünmez hale getirin. Bunun en kolay yolu ise kuru şampuanlar. 

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Özge Ulusoy Audrey Hepburn'den mi Sophia Loren'den mi etkilendi? Audrey Hepburn tarzı için sahip olmanız gerekenler