Karargâh evinin ilk görüntüleri...

Büyük bir çatışmaya sahne olan Bostancı'daki Devrimci Karargah Örgütü hücre evinin görüntüleri ilk kez yayınlandı…

15 Ekim 2009, Perşembe 16:30
A A

27 Nisan'da büyük bir çatışmaya sahne olan Bostancı’daki Devrimci Karargah Örgütü hücre evinin görüntüleri ilk kez yayınlandı…

DHA’nın ele geçirdiği görüntülerde delik deşik olmuş duvarlar, terörist Orhan Yılmazkaya'nın arkasına gizlendiği ve pencereden dışarıya kurşun yağdırdığı petek; peteğin hemen yanında kullandığı Kaleşnikof silah ve bir başka bölümde de cansız bedeni görünüyor.

Evdeki masanın üzerinde Yılmazkaya'nın kulandığı sahte kimlikler var. Bunlardın birinin üzerindeki kurşun delikleri dikkati çekiyor. 

Bostancı emanet sokaktaki bu hücre evine yapılan polis operasyonu sırasında ortalık savaş alanına dönmüş, Devrimci Karargah Örgütü lideri Orhan Yılmazkaya'nın açtığı ilk ateş sonucu Emniyet Amiri Semih Balaban şehit olmuştu. Bir sivilin de hayatını kaybettiği olayda terörist Yılmazkaya öldürülmüştü.

DHA

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.