Karavanla özgürleşin

Bisiklet ya da karavanla tatile çıkmayı hiç denediniz mi? Ruhunuzu özgür bırakmak için bu seçenekler tam size göre!

26 Ağustos 2009, Çarşamba 13:32
A A

A. Mine Yaman / POSTA myaman@doganburda.com

Yaz mevsiminin en güzel yanı da kurulan tatil planları ve hayallerdir. Mevsimin son günlerini yaşadığımız şu sıralar hala tatile çıkamamanın bunalımını yaşayanlardansanız kendinizi dışarı atmak için acele edin. Eğer farklı alternatifler arıyorsanız mesela ev rahatlığını hissetmek kendi nevresim takımlarınızda uyumak, kahvenizi kendi fincanınızdan yudumlamak ya da bisikletinizle dilediğiniz şehirde hatta ülkede tur atmak istiyorsanız karavanla tatile çıkmayı deneyebilirsiniz. Fiyatları büyüklüklerine, iç döşemelerine, donanımına göre değişen sıradan bir karavanın fiyatı 20.000 TL’den başlıyor ve özellikleri arttıkça 100.000 TL’ye kadar çıkabiliyor.

Mesela bunlar arasında yer alan motokaravan, aklınıza estiğinde kontağı çevirip ister günübirlik piknik, balık avı ve gezi, ister hafta sonu, ister uzun süreli tatil ve eğlence yapılabilecek her şeyin elinizin altında olmasını sağlayan daima harekete hazır keyifli bir seçenek. Çekme karavan ise motorlu araçla çekilen motorsuz yük ve insan taşıyan römorkların yaşam alanı haline getirilmesiyle oluşuyor.

Bir başka seçenek olan Alkovenli karavan, kamyonet ya da panelvanların kasalarının kesilip yeniden tasarlanmasıyla yapılıyor. Bu tip karavanlar, diğer karavanlara göre daha geniş ve ferah tasarlanabilir fakat daha ağır ve pahalıdır. Alkovenli karavanların içinde 5-6 kişilik yatak, mutfak, buzdolabı, su deposu, hidrofor, lavabo, gardırop, tuvalet, duş, 220 volt klima, tente gibi özellikler bulunuyor.

Karavanınızın dekorasyonuna gelince; bu tarz seyahatlerinizde plastikten yapılmış tasarımlar kırılmaması ve kolay taşınabilmesi açısından işinizi kolaylaştıracaktır. Mobilya seçiminde ise hasır dokular, katlanabilen sandalye, masa gibi ürünler ve portatif tasarımlar seçebilirsiniz. Renk ve desen seçiminde çingene tarzını yansıtan çiçekli tekstil ürünlerini kullanabilirsiniz. Son zamanlardaki değişim rüzgârları çingene ve etnik ruhu da etkiledi.

Çingene tarzı çok renkli ve çiçekli tarzından ödün verirken, etnik detaylara sahip olan Hint ve Fas gizemli ve mistik etkisinden sıyrıldı, oryantalizmin o sıcak ateşi ise biraz olsun yumuşadı. Bu stilleri birbiriyle karıştırarak karavanınızın dekorasyonuna uyarlayabilirsiniz. Karavan satın almak ya da kiralamak için...

www.salyrentakaravan.com

www.cankaravan.net

www.soykar.com

www.motokaravanci.com

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.