Karda 5 gün mahsur kalan çobanı köylüler kurtardı

Karda 5 gün mahsur kalan çobanı köylüler kurtardı

Karaman’ın Ermenek İlçesi’nde aniden bastıran kar yağışı nedeniyle dağlık arazideki mağaralarda 5 gündür mahsur kalan çoban 66 yaşındaki Hüseyin Duran, köylüler tarafından kurtarıldı

25 Aralık 2016, Pazar 21:48 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Ermenek’in Çamlıca Köyü’nde oturan Hüseyin Duran, yaklaşık 150 keçisiyle birlikte sonbaharda köye yaklaşık 8 kilometre uzaklıktaki Sumak Mevkii’ndeki yaylaya gitti.
 

5 GÜN MAĞARALARDA MAHSUR KALDIHavaların soğumasıyla birlikte o bölgede bulunan dağlık arazideki mağaralarda kalmaya başladı. Ailesi de sık sık köyden Duran’a gıda malzemesi götürdü. Ancak geçen çarşamba günü aniden bastıran kar yağışı nedeniyle ailesi, Duran’ın yanına gidemedi. Gıda malzemesi de azalan Duran, 5 gündür dağlık arazideki mağaralarda keçileriyle birlikte mahsur kaldı.


 

KÖYLÜLER KURTARDIBugün Köy Hizmetleri ekipleri Sumak Mevkii’ne giden ve kar nedeniyle kapanan yolun yaklaşık 1 kilometresini iş makinalarıyla açtı. Dağlık arazi olduğu için yolun geri kalan kısmını ise köylüler imkanlarıyla küreklerle karı temizleyerek Duran’ın, mahsur kaldığı yere ulaştı. Ardından Duran ve keçileri köyüne geri getirildi.
 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Bakan Soylu'dan Yunanistan için sert sözler