Karısı 'İlişki yok' deyince DNA testinden vazgeçildi

Mardin'in Mazıdağı ilçesi Bilge köyünde 7'si çocuk 44 kişinin öldürüldüğü katliamla ilgili davanın 2'nci duruşması Çorum Ağır Ceza Mahkemesi'nde yapıldı.

15 Ekim 2009, Perşembe 05:00
A A

Katliamın baş sanığı olduğu öne sürülen ‘Şıh Mehmet’ lakaplı Mehmet Çelebi, önceki duruşmada Fesih Çelebi’nin eşi F.Ç. ile ilişkisi olduğunu öğrendiğini bu yüzden katliamı gerçekleştirdiklerini söylemişti.

EŞİNİN İFADESİ ALINDI

Talimatla ifadesi alınan F.Ç., Fesih Çelebi’nin kendisini rahatsız ettiğini ancak aralarında bir ilişki olmadığını söyleyerek, “Kocam bana aramızda bir şey olup olmadığını sordu. Ben de ‘Öyle bir şey yok’ dedim. Ama bana inanmadı ve bu işi namus için yaptı” dedi.

Mahkeme heyeti F.Ç.’nin bir ay önce doğurduğu bebeğe, babasının kim olduğunun belirlenmesi için DNA testi yapılmasına karar vermişti. F.Ç.’nin, ilişki iddiasını reddetmesi, Mehmet Çelebi’nin de eşiyle saldırıda ölen Fesih Çelebi arasında ilişki olduğunu görmediğini söylemesi üzerine mahkeme heyeti DNA testinden vazgeçti.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.