Karlov'un cenazesine Putin de katılacak

Karlov'un cenazesine Putin de katılacak

Ankara'da suikasta uğrayan Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov için cenaze töreni düzenlenecek. Törene Rusya Devlet Başkanı Vladmir Putin de katılacak

22 Aralık 2016, Perşembe 09:36 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov sukastıyla ilgili Kremlin'den açıklama yapıldı. Kremlin sözcüsü Dimitri Peskov, "Suikast Türkiye'nin prestijine darbe vurdu" dedi.  Suikastin Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin için duygusal olarak çok ağır bir haber olduğunu kaydeden Kremlin sözcüsü Peskov, "Putin olayı terör olayı olarak nitelendirdi" dedi.

Peskov, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Vladimir Putin'in suikastin ikili ilişkilere zarar vermemesi için siyasi irade ortaya koyduklarını da ifade etti.

Dimitri Peskov suikastin arkasında FETÖ'nün olduğu kanaatine varmak için henüz erken olduğunu da dile getirdi.
 

"RUSYA FEDERASYONU KAHRAMANI"Rusya, Büyükelçi Andrey Karlov'a "Rusya Federasyonu Kahramanı" unvanını verdi.  Kremlin'den yapılan açıklamada büyükelçinin görevi sırasında dirayet ve cesaret gösterdiği vurgulandı.
Rus Parlamentosu'nun alt kanadı Duma'da da büyükelçi Karlov için bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu.
 

CENAZE TÖRENİNE PUTİN DE KATILACAKBüyükelçi Karlov için bugün Moskova'daki Kurtarıcı İsa Katedrali'nde cenaze töreni düzenlenecek. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in da katılacağı töreni, Ortodoks Kilisesi Patriği Kirill yönetecek.  Putin cenazeye katılmak için her yıl önemli mesajlar verdiği yıllık basın toplantısını erteledi.


Rus Büyükelçi Andrey Karlov için Ankara'da tören düzenlendi

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Son dakika... MEB yayımladı, Bakan Selçuk'tan açıklama geldi!