Kartal'da riskli Yunus Apartmanı yıkılıyor

İstanbul Kartal'da çarşamba günü çöken binanın yanında bulunan Yunus Apartmanı’nın yıkımına başlandı

11 Şubat 2019, Pazartesi 11:40 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU

Kartal'da çöken Yeşilyurt Apartmanı'nın bitişiğindeki Yunus Apartmanı'nda yıkım işlemleri sabah saatlerinde tekrar başladı. Binanın yıkılan parçalarında çok miktarda midye ve salyangoz kabuğu görüldüğü belirtiliyor.

İstanbul Kartal'da çöken Yeşilyurt Apartmanı'nın bitişiğindeki 10 katlı Yunus Apartmanı'nın yıkım işlemlerine sabah saatlerinde devam edildi.

Çökme tehlikesi olduğu için boşaltılan ve apartman sakinlerinin itfaiye asansörü aracılığıyla girdikleri evlerinden sadece değerli eşyalarını almalarına belirli bir süre imkan tanınan Yunus Apartmanı'nın dün ara verilen yıkım işlemlerine tekrar başlandı.

Yıkım işlemlerine yoğun toz olduğu için zaman zaman ara veriliyor.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, çöken bina çevresindeki 10 apartmanın analiz edildiğini ve 8'inin yıkımına karar verildiğini açıklamıştı.

Yıkımına karar verilen binalarda deniz kumu kullanıldığı belirlenmişti.

21 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

21 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Orhantepe Mahallesi Bankalar Caddesi Sema Sokak'taki Yeşilyurt Apartmanı 6 Şubat'ta saat 15.59 sıralarında çökmüş, olayın hemen ardından bölgeye sevk edilen ekipler, arama kurtarma çalışmalarını başlatmıştı. Çökmenin ardından çevredeki 7 bina da güvenlik gerekçesiyle tahliye edilmişti. Arama kurtarma çalışmalarında, enkazdan 14 kişi yaralı olarak kurtarılarak hastanelere kaldırılmış, 21 kişinin de cansız bedenine ulaşılmıştı.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Evim riskli mi endişesi taşıyanlar için adım adım yol haritası: Sağlam ev için harekete geçin