Katil, cinayet mahalline döndü

İtalya’da oda arkadaşını öldürmekten tutuklanan,aksi yöndeki yaygın kanıya rağmen beraat eden ABD’li Amanda Knox, yıllar sonra İtalya’ya döndü.

14 Haziran 2019, Cuma 08:22 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

ABD’li Amanda Knox, öğrenci değişim programıyla gittiği İtalya Perugia’da 2007’de İngiliz ev arkadaşı Meredith Kercher’ı (21) boğazını keserek öldürme suçlamasıyla tutuklanmıştı. Fotoğrafta Meredith Kercher mutlu günlerinde görülüyor...

DAVAYI ŞOVA ÇEVİRDİ

DAVAYI ŞOVA ÇEVİRDİ

Erkek arkadaşıyla birlikte yargılandığı duruşmalarda; aleyhindeki kanıtlardan çok güzelliği ve giydiği kıyafetlere ilgiyi çekmeyi başaran Knox, davayı uluslararası bir şova çevirmişti.

Knox, 4 yıl hapis yattıktan sonra 2011’de tahliye edilmiş, ABD’ye dönmüştü. Gıyabında devam eden davada 2015’te delil yetersizliğinden beraat etmişti. Fotoğrafta cinayetin işlendi ev görülüyor.

ZENGİN OLDU

ZENGİN OLDU

Suçlu olduğuna dair genel kanıya rağmen serbest kalan Knox, oluşan merak ortamını paraya çevirmeyi başarmıştı. Kitap anlaşmaları ve konferanslardan milyonlarca dolar kazanan Knox, hapiste yattığı süre için de İtalya’dan tazminat almıştı.

Cinayet sayesinde zenginleşmekle suçlanan Knox, aykırı bir adım daha attı. Knox, ‘Haksız yere suçlananlar’ konulu konferans vermek için, İtalya’ya gitti.

Milano’da menajer ordusuyla ve yeni erkek arkadaşıyla uçaktan inen Knox’u binlerce gazeteci ve televizyoncu karşıladı.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Çin'in başka çaresi kalması: Yemesinler diye 580 TL ödeyecek