Katliam sonrası ilk kapakta yine Hz. Muhammed var

Charlie Hebdo dergisi, 12 kişinin öldüğü katliamın ardından ilk sayısını bugün çıkarıyor. Kapağında yine bir Hz. Muhammed karikatürü bulunan dergi 3 milyon adet basıldı. Derginin normal tirajı 60 binlerdeydi

13 Ocak 2015, Salı 06:51
A A
Katliam sonrası ilk kapakta yine Hz. Muhammed var

Charlie Hebdo dergisi, katliamın ardından ilk sayısını hazırladı. Geçen hafta meydana gelen 12 kişinin öldüğü saldırının ardından derginin ilk sayısının kapağında Hz. Muhammed yer alacak.

HZ MUHAMMED, 'HER ŞEY AFFEDİLDİ' DİYOR


Kapakta, gözü yaşlı Hz. Muhammed büyük harflerle ‘Ben Charlie'yim’ yazılı bir dövizi tutuyor, üstte ise yine büyük harflerle ‘her şey affedildi’ yazıyor.

Dergi yazarlarından gelen açıklamada, Charlie Hebdo'nun tüm inançları eleştirmeye devam edeceğini belirtilerek, "Bir mizah dergisi, dinleri eleştirmeden olabilir mi? Ama ölüm tehdidi almadığımız bir gün olmadı. Ancak kimse editoryal toplantı sırasında ekibimizin kalaşnikofla taranacağını tahmin edemezdi" dendi.

NORMALDE 60 BİN, BU KEZ 3 MİLYON BASKI


Charlie Hebdo çalışanları, derginin son sayısını Fransız Liberation gazetesinin ofisinde hazırladı. Normalde 60 bin baskı yapan Charlie Hebdo, bu hafta 3 milyon adet basılacak ve Fransa dışında da piyasaya sürülecek.

Charlie Hebdo dergisine geçtiğimiz hafta çarşamba günü düzenlenen saldırıda 12 kişi ölmüştü. Hayatını kaybeden derginin 5 karikatüristi arasında, yazı işleri müdürü Stéphane Charbonnier de vardı.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...