Kayınvalide ile iyi anlaşmanın 9 yolu

Kaynana zulmü, hepimizin en az bir defa çevresinde karşılaştığı bir durum. Kaynanaya gitmemek için bahaneler uydurulur, "Kaynanamdan nasıl kurtulurum?" diye düşünür durursunuz. Ancak bunun yerine neden kayınvalide ile iyi anlaşmanın yollarını araştırmayız? Kayınvalide ile başa çıkmanın yolları var, kayınvalide ile anlaşmak imkansız değil yani. İşte, kayınvalide ile iyi anlaşmanın 9 yolu!

04 Temmuz 2020, Cumartesi 16:20 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Ev işlerinde yardım edin

Ev işlerinde yardım edin

Eşinizin annesi her zaman şımartılmak, güzel bir çift söz duymak ve tabii ki ona misafirliğe gittiğinizde kendisine yardım etmenizi ister. Nazlı gelini oynamayın, yemek hazırlanırken masayı kurun, salatayı siz yapın. Yemekten sonra da masayı toplayıp çayı siz demleyin.

Oğlunu çok sevin, oğlunu ona çekiştirmeyin

Oğlunu çok sevin, oğlunu ona çekiştirmeyin

Hiçbir anne, çocuğuyla ilgili kötü sözler duymak istemez. Geliniyle dedikodu yapmak isteyen bir kayınvalide, şartlar ne olursa olsun, oğlu hakkında olumsuzluğa tahammül edemez. Ana-oğul ilişkisini Freud'a sormak daha iyi fikir belki ama siz, öngörülü olun ve sevdiğiniz adamı sakın ola annesine şikayet etmeyin.

Yemek yapın

Yemek yapın

Mutlaka iyi yemek yapmayı, evi çekip çevirmeyi öğrenin. Yoksa sizin oğlunuz için yeterli bir kadın olmadığını düşünecek. Ancak bunu yaparken hayatınızdan taviz vermeden yapın. Kariyerinizi bir kenara fırlatmayın. Sonuçta bu, sizin de hayatınız.

Tavsiyelerine uyun

Tavsiyelerine uyun

Kayınvalideniz size bir tavsiyede bulunursa ve bu tavsiye size uygun olmasa bile onu cahil veya yaşlı olarak görmek yerine, aslında söyledikleri veya söyleyebilecekleri şeyleri anlamaya çalışabilirsiniz. Böylece durumu her iki taraf içinde daha kolay anlaşılmasını sağlamış olursunuz.


Konudan konuya manevralar yapın

Konudan konuya manevralar yapın

Bazı konuları konuşurken gerçekten sinirleriniz bozulabilir ve düzelmesi zaman alabilir. Bu konulara takılı kalmak veya bağlanmak durumu daha tatsız hale getirecektir, onun yerine konuyu nazikçe değiştirin ve odaklamayı başka yerlere kaydırın. Bu durum tartışmadan kaçınmanın en harika yoludur.

 Eşinizi arada bırakmayın

Eşinizi arada bırakmayın

Bir ilişki içinde yapabileceğiniz en kötü şey eşinizi ebeveynleriyle olan tartışmanın ortasına sürüklemek ve sizin tarafınızda olmasını beklemenizdir. Eşinizle ne kadar uzun zamandır birlikte olursanız olun, annesinin de onun için önemli olduğunu unutmayın. Eşinizin yanınızda olmasını istiyorsanız onu arada bırakmak yerine onunla daha çok konuşarak durumu açıklayın ve ailesini anlamak için elinizden geleni yaptığınızı gösterin.

Mümkün olduğunca uzak oturun

Mümkün olduğunca uzak oturun

Sürekli bir arada olmaktansa evlerin ayrı şehir ya da ilçelerde olması çok daha iyidir. İmkanınız elverdikçe kayınvalidenizle yakın oturmayın. Uzak oturmanın yanı sıra çok önemli olmadığı sürece her aile ve akraba toplantılarına, kutlamalarına eşinizle birlikte gitmeyin. Ancak araya soğukluk girmesine de izin vermeyin. Eğer fiziksel mesafe koyma işini manevi anlama da taşırsanız, bundan hem eşinizle hem de eşinizin ailesiyle olan ilişkiniz büyük zarar görür.

Eşinizin hatrı var

Eşinizin hatrı var

Eşiniz ve çocuklarınızla aranızdaki ilişkinin bozulmaması, aile içi huzurunuzun zarar görmemesi için bazı anlarda sessiz kalmayı tercih edin. Kayınvalidenizle olan gergin tartışmanız tüm ailenin sinirlerinin gerilmesi ve huzursuz olmasına neden olacaksa, kendinizin ve ailenizin mutluluğu için cevap vermemeye çalışın. Kayınvalidenizle olan tartışmalara ve onun sizi üzen davranışlarıyla baş etmek için en güzel yolun araya mesafe koymak olduğunu asla unutmayın.

Sizinle tanıştırdığı insanlara kibar olun

Sizinle tanıştırdığı insanlara kibar olun

Herkes sizi onun oğlunun karısı olarak biliyor ne de olsa. Mutlaka yakın çevresiyle, arkadaşlarıyla sizi bir araya getirecek, getiriyor. Gülen yüzünüzü eksik etmeyin, insanlara nazik davranın.


Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER 9 ünlü çiftin tanışma hikayesi