'Kayınvalidemden uzak durmadı öldürdüm'

Kayseri'de geçen pazar günü Murat Avşar'ı 5 kurşunla öldürüp cesedini benzin dökerek yaktığı suçlamasıyla aranan Adem P. yakalandı. Adem P., Avşar'ı kayınvalidesi H.A.'dan uzak durmadığı için öldürdüğünü söyledi

13 Ocak 2015, Salı 16:56
A A
'Kayınvalidemden uzak durmadı öldürdüm'

Olay 11 Ocak'ta Melikgazi ilçesi Danışmentgazi Mahallesi'ndeki boş bir arazide meydana geldi.

İddiaya göre eşinden ayrılan H.A. ile  6 aydır ilişki yaşayan evli Murat Avşar arasında tartışma çıktı ve ikilinin arası bozuldu. Avşar, H.A.’nın damadı olan ve berberlik yapan Adem P.’den kendilerini görüştürmesini istedi.  Buna karşı çıkan Adem P. ile Murat Avşar tartıştı. Avşar pazar günü de Adem P.’nin evine giderek H.A. ile görüşmek istediğini söyledi. Adem P., Murat Avşar’ı bu isteğinden vazgeçirerek otomobille gezmeye çıkardı.

Danışmentgazi Mahallesinden Hacılar ilçesine bağlanan yolda giderlerken, Adem P. ile Murat Avşar tartıştı. Tartışmanın büyümesi üzerine Adem P. yanında getirdiği tabancayla Murat Avşar’ı başından ve göğsünden vurarak öldürdü. Adem P. daha sonra otomobilde olduğu öne sürülen benzin bidonunu hem otomobile hem de Murat Avşar’ın cesedine dökerek ateşe verdi.

Murat Avşar’ın yakınlarının kayıp ihbarı üzerine harekete geçen Asayiş Şube Müdürlüğü’ne bağlı Cinayet Büro Amirliği ekipleri, yaptığı çalışmada Adem P.’yi yakaladı.

Cinayeti işlediğini itiraf eden ve cesedin yerini dün akşam saatlerinde gösteren Adem P.’nin sorgusunda, "Kayınvalidem ile görüştüğünü duydum. Murat Avşar’ı daha önce de uyarmıştım. Ancak kayınvalidemden uzak durmadı" dediği öğrenildi.

Cinayet şüphelisi sorgusunun ardından nöbetçi mahkemeye çıkarıldı.

DHA

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...