Kayıp Buse için en acı davet: Helallik almak için uğurlayacağız

Kayıp Buse için en acı davet: Helallik almak için uğurlayacağız

Antalya’nın Kemer ilçesinde meydana gelen hortumda kaybolan ve 98 gündür tüm arama çalışmalarına rağmen bulunamayan Kader Buse Acar’ın babası Ahmet Acar’ın sosyal medya hesabından paylaştığı gıyabi cenaze namazı duyurusu yürek sızlattı. Buse için kaybolduğu bölgedeki Kemer Sanayi Sitesi Camii’nde cuma namazı sonrası gıyabi cenaze namazı kılınacak

01 Mayıs 2019, Çarşamba 17:24 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

20 yaşındaki Kader Buse Acar’ı kaybolduğu 24 Ocak’tan bu yana yapılan arama çalışmaları sonuç vermeyince anne-babası gıyabi cenaze namazı kıldırma kararı alarak duyuru yayınladı.

Baba Ahmet Acar "98’inci günde arama çalışmalarından bir sonuç alamayınca kızımın ruhunun öbür dünyaya gidebilmesi, helallik almak için uğurlamaya çalışacağız" dedi.

'DAHA ÖNCE YAPMAMIZ GEREKİYORDU AMA...'

Gıyabi cenaze namazını daha önce düşündüklerini ama arama çalışmalarına hep bir ümitle baktıklarını ve sürenin geciktiğini belirten Acar, "Zaten bu süre çok uzadı, daha önce yapmamız gerekiyordu ama bir ümitle baktık her şeye. Bulamadık. Halen daha aramalarımız devam ediyor. İnşallah kızım bulunur" ifadelerini kaydetti.

Acılı baba, gıyabi cenaze namazının, kayboluşunun 100’üncü gününe denk gelmesinin tamamen tesadüf olduğunu sözlerine ekledi.

İHA

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Türkiye'nin koronavirüsle mücadelesinde son 24 saatte yaşananlar