Kayıp Müslüme'yi arama çalışmaları sürüyor! Ekipler halatlarla kanyona indi...

Mersin Gülnar'da kayıp Müslüme Yağal'ı (3) arama çalışmaları 9'uncu gününde de devam ediyor. Ekipler 500 metre derinlikteki kanyona halatlar ile inerek Müslüme'yi aradı. Müslüme'nin izine hala rastlanamadı.

18 Kasım 2021, Perşembe 17:39 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Gülnar ilçesinde, 10 Kasım'da, ailesi çadır kurduğu sırada ortadan kaybolan Müslüme Yağal'ı arama çalışmaları, 9'uncu günde de sürdürülüyor. Bugüne kadar küçük kızdan herhangi bir iz bulunamazken, jandarma ekipleri de ortaya atılan tüm iddiaları mercek altına alıyor. Bölgedeki farklı alanlara arama noktası kuran jandarma, şüpheli araç ve sürücü bilgilerini kontrol ediyor.

Çalışmalarını sürdüren AKUT ve AFAD ekipleri, Müslüme'nin kaybolduğu bölgedeki kanyonda sarp ve dik yamaçlara, kuyulara halatlarla inerek tarama yapıyor.

Neredeyse her taşın ve ağacın altı didik didik aranıyor. Müslüme'nin bulunması için bugün de arama- kurtarma ve kadavra köpekleri, dron, uçak, 200 kişilik personel ve 100 gönüllünün desteğiyle arama çalışmaları devam ediyor.


Öte yandan aramalar sırasında, taş üzerinde saptanan kan izinin analiz sonucu beklenirken, jandarma ekipleri, köylülerin de ifadelerini alıyor. Çadırın bulunduğu alanın çevresindeki 20 kilometrelik bölgede hiçbir ize rastlanılmaması nedeniyle kaçırılma ihtimalinin güçlendiği belirtiliyor.

Mersin'in Gülnar ilçesinde, Yağal ailesinin kayıp kızları Müslüme'yi (3) arama çalışmalarında, itfaiye ekipleri 500 metre derinliğindeki kanyonda keşif yaptı. İniş yapacakları alanı belirleyen ekipler, güvenlik önlemlerini alarak halatla kanyona indi. Burada arama yapan ekiplere, arama kurtarma ekipleri de destek veriyor. Müslüme'nin izine hala rastlanamadı.

DHA

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Sezai Karakoç son yolcuğuna uğurlandı! İşte görüntüler...