Kayseri Valiliği'nde yolsuzluk operasyonu

Kayseri Valiliği'nde yolsuzluk operasyonu

Kayseri Valiliği Özel Kalem Müdürü Kadir Şimşek, 3 kişinin tutuklandığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'nda yolsuzluk operasyonuyla ilgili dün gece gözaltına alındı

20 Aralık 2011, Salı 13:42 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nda yapılan yardımlarda ’sahte evrak düzenlemek’, ’çıkar sağlamak’, ’zimmet ve yolsuzluk’ suçlamalarıyla iki hafta önce polisin yaptığı operasyonda 13 kişi gözaltına alınmıştı. Vakıf çalışanları ve bir kamu bankasındaki görevlilerin de aralarında bulunduğu bu kişiler sorgularının ardından adliyeye sevk edilmiş, 3 kişi tutuklanırken, diğerleri tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştı.

Kayseri Cumhuriyet Savcılığı tarafından sürdürülen Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’ndaki yolsuzluk soruşturması kapsamında Kayseri Valiliği Özel Kalem Müdürü Kadir Şimşek de dün gece polis tarafından gözaltına alındı. Şimşek’in, daha önce gözaltına alınanların verdiği ifadeler yer alan iddialar nedeniyle gözaltına alındığı belirtildi.

Kadir Şimşek’in sorgusu sürerken açıklama yapan avukatı, "Tutuklanan bir kişinin ifadesinde yer alan ve somut olmayan bir iddia nedeniyle ifadesine başvurulmak üzere savcılığa çıkartıldı" dedi.

DHA

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Hüseyin Yayman'ın corona virüs testi pozitif çıktı