Kayseri Valisi Şehmus Günaydın, kentte yaşanan olaya isyan etti: Bu olacak iş mi?

Kayseri Valisi Şehmus Günaydın, corona virüs temaslı işçinin 14 gün izolasyon iznine ayrılması gerekirken başka fabrikada çalıştığını belirtti. Günaydın, "Bu olacak iş mi? 'İhracat arttı, iş yetişmiyor' diyorlar. Senin ihracatın için binlerce kişi tehlikeye giriyor." diyerek isyan etti.

02 Eylül 2020, Çarşamba 15:17 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Kayseri Valisi Şehmus Günaydın, Organize Sanayi Bölgesi'nde (OSB) yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakalarının arttığını belirterek temaslı işçinin 14 gün izolasyon iznine ayrılması gerekirken başka fabrikada çalıştığını belirtti. 

Vali Günaydın ayrıca "Kayserililer Nevşehir'de düğün yapıyor. Taşımalı düğün. Bunlarla ilgili ihbar gelmişti. Tedbir aldık. Çevre illerin valileriyle görüştük. Cezası var zaten ama aynı zamanda kul hakkına giriyorsunuz. İnsanların hayatını tehlikeye atıyorsunuz." diye konuştu.


Polisevinde düzenlenen sohbet toplantısında gazetecilerle bir araya gelen Vali Günaydın ve İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Ali Ramazan Benli, kentteki Kovid-19 sürecini değerlendirdi.

Bazı günler kentte 4 bin test yapıldığını anlatan Günaydın, ne kadar çok test yapılırsa o kadar vaka yakalandığını dile getirdi.


Evde tedavi edilenlerin iyileşme oranının yüzde 95 olduğuna dikkati çeken Günaydın, "Önemli olan vaka artışını engellemek. Devlet görevini yapacak ama vatandaş da üzerine düşeni yapmalı. Görevdeki arkadaşlarımız özellikle sağlık çalışanları yoruldu. Dün 85 öğretmen geldi gönüllü olarak çalışmak için." diye konuştu.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Vaka artışında ilk 5'te olan ilimizde ikinci pik yaşanıyor