Kedi Kasabası'nın sakinleri, hallerinden memnun

Samsun Büyükşehir Belediyesince sokak kedileri için her türlü konfor düşünülerek oluşturulan Kedi Kasabası, sahipsiz, bakıma muhtaç kediler için barınma ve yaşam alanı olmayı sürdürüyor. İçinde tekli ya da çoklu ahşap barınaklar, ahşap köprü, oyun alanları, kedi kafeteryası, zıplama ve tırmanma yerleri gibi hayvanların gün içinde zevkli saatler geçirmesine imkan sağlanan kasabadaki kediler, yemeklerini klasik müzik eşliğinde yiyor.

09 Ocak 2021, Cumartesi 16:35 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
20 dönümlük arazide kurulu

20 dönümlük arazide kurulu

Samsun Büyükşehir Belediyesince 20 dönümlük arazide kurulan Kedi Kasabası'nda sokak kedileri keyifli bir yaşam sürüyor. Belediyenin sokak kedileri için her türlü konforu düşünerek oluşturduğu Kedi Kasabası, sahipsiz, bakıma muhtaç kediler için barınma ve yaşam alanı olmayı sürdürüyor.

Klasik müzik eşliğinde akşam yemeği

Klasik müzik eşliğinde akşam yemeği

İçinde tekli ya da çoklu ahşap barınaklar ve köprü, oyun alanları, kedi kafeteryası, zıplama ile tırmanma yerleri gibi hayvanların gün içinde zevkli saatler geçirmesine imkan sağlanan kasabada, kediler mutlu şekilde yaşamlarını sürdürüyor. Engelli ve bakıma muhtaç hayvanlar için özel alanların da olduğu kasabada kediler, sabah kahvaltısı ile öğle ve akşam yemeklerini klasik müzik eşliğinde yiyor.

"Burada çok güzel bir ortam var"

"Burada çok güzel bir ortam var"

Samsun Büyükşehir Belediyesi Güçten Düşmüş Hayvan Bakım Merkezinde görevli veteriner hekim Faruk Kan, AA muhabirine, kasabada yaşamını sürdüren sokak kedileri için her türlü konforun düşünüldüğü söyledi. Sokak kedilerinin bakıma muhtaç halde kendilerine getirildiğini anlatan Kan, "Buraya gelen kedilerimiz sokaktan geldiği için yaralı veya psikolojileri bozuk olabiliyor. Öncelikle kedilerin tedavileri ve bakımı yapılıyor. İyileştiklerinde onları Kedi Kasabası'na bırakıyoruz. Burada çok güzel bir ortam var" dedi.

"Düzenli olarak besleniyorlar"

"Düzenli olarak besleniyorlar"

Ormanlık alan içinde kedilerin keyifli zaman geçirmesi için bütün inceliklerin düşünüldüğünü vurgulayan Kan, "Eğence yerleri, beslenme alanları, özellikle kış aylarında üşümemeleri için konteynerlerimiz var. Bunların içinde ısıtıcılar mevcut. İstedikleri zaman orada kalıyorlar. Burada kediler mutlu şekilde yaşamını sürdürüyor. Düzenli olarak besleniyorlar" diye konuştu.

"Buradaki kedilerin sayısı sürekli artıyor"

"Buradaki kedilerin sayısı sürekli artıyor"

Kan, güneşli havalarda kedilerin alanda zamanını eğlenerek geçirdiği belirterek, "Buradaki kedilerin sayısı sürekli artıyor ancak biz mutlu kedilerin ailelerinin yanında olmasını istiyoruz. Onun için sahiplendirme yapıyoruz. Vatandaşlarımız buradan evinde beslemek için kedileri alıyor. Biz de onları sahiplendirmekten büyük keyif alıyoruz" ifadesini kullandı.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Hayvanlar için de koronavirüs aşısı geliyor