Kedilerin asla hoşlanmadığı 9 davranış

Kedilerin başına buyruk hayvanlar olduğu bir gerçek. Her ne kadar kedilerin neleri sevip neleri sevmediği tartışmalı bir konu olsa da, bazı spesifik insan davranışları kedileri çileden çıkarabiliyor. İşte sevimli dostlarımız kedilerin asla sevmediği 9 davranış...

18 Mart 2021, Perşembe 13:10 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
1- SUDAN UZAK DURUN

1- SUDAN UZAK DURUN

Kediler sudan nefret eder ve bu durumdan hiç hoşlanmazlar. Özellikle kedilerinizi yıkamaya kalkarsınız, bu kedinizin nefretini kazanmanıza sebep olabilir.

2- BEBEK GİBİ DAVRANMAK

Birçok kedi bu şekilde sevildiğinde agresif bir tavır sergiler. Özellikle karınlarını açıkta bırakarak, sırt üstü yattığında onları bebek gibi tutmanız, kedilerin savunmasız hissetmesine neden olur.

3- TIRNAK KESİMİ

3- TIRNAK KESİMİ

Kedinize zaman içinde uyguladığınız kurallar arasında tırnak kesme durumu da yer alır. Kediniz bu durumdan nefret etse de bunu kabullendiğini size belli eder.

4- YOLCULUK ETMEK

Kediniz araba ile seyahat etmekten nefret eder. Eğer böyle bir kedi ile karşılaşırsanız bu durum istisna sayılabilir.

5- MAMA VE SUYUN YAN YANA OLMASI

5- MAMA VE SUYUN YAN YANA OLMASI

Mamalarının ve sularının yan yana olması kedilerin doğasına aykırı bir durumdur ve bu onları çok rahatsız eder..

6- KALABALIK ORTAMDA BULUNMAK

Kediler kalabalık ortamlardan asla hoşlanmazlar ve tercih etmezler. Ancak böyle bir ortamda büyümüşse, görmemezlikten gelmeye alışabilir.

7- SERT SEVİLMEKTEN HOŞLANMAZLAR

Kediler sert sevilmekten nefret ederler. Onlar oyuncu, avcı ve hareketli olabilirler ama iş sevilmeye geldiğinde, her zaman nazik ve yumuşak dokunuşlardan hoşlanırlar.

8- TEMİZLİK

8- TEMİZLİK

Evde kokulu temizlik malzemesi kullanılması, oda spreyleri ve parfümler, kedilerin nefret sınırını zorlayan son şeylerden biridir. Koku alma duyuları 20 kat fazla olduğu için bu konuda çok hassaslardır.

9- İLGİSİZ VE YALNIZ KALMAK

Kediler yalnızlık ve ilgisizlik sonucu mutsuz olur ve size küsebilirler. Tüm canlılarda olduğu gibi onlarda severek ve sevilerek yaşamak isterler. İlgisizlik ve yalnızlık belki de en korktukları ve nefret ettikleri şeydir.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Evcil hayvan beslemenin sağlık için 5 faydası