Kedinin evi dağıtmasını nasıl önlersin? Yaramaz kediler için 10 öneri

Kediler inanılmaz hayvanlar, ancak bazen ciddi anlamda yıkıcı olabiliyorlar. Aileler genellikle bebekleri yürümeye başlayınca eşyalar için çeşitli önemler alırlar. Bu sayede hem bebek hem de eşyalar zarar görmez. Aynı durum kediler için de geçerli. Bir kedi sahibiysen, onun ilgisini çekebilecek zararlı eşyaları ya da sizin çok değer verdiğiniz eşyaları ortadan kaldırman gerekir. Unutma ki kedin senin asla büyümeyecek olan çocuğun. Kedinin evi dağıtmasını önlemek için uygulaman gereken 10 yöntem bu haberde.

23 Aralık 2019, Pazartesi 09:24 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU

1-Estetik bir tırmalama tahtası al

Kediler, hoşlarına gidecek bir tırmalama tahtası olmadığı zaman bu ihtiyaçlarını mobilyalarla giderecektir. Geleneksel tırmalama direkleri hantal olabilir ve bir evde yerleşik estetiği mahvedebilir, ancak mevcut tek seçenek bunlar değildir. Birçok modern tırmalama direği, sevimli, ilginç ve estetik açıdan hoş tasarımlara sahiptir. Bu tırmalama direkleri kedilerin mobilyaları mahvetmeden ihtiyaçlarını karşılamalarına izin verir.

Not: Asla bir kedi tırmalama ihtiyacından men etme. Bu, çok can yakıcı bir davranıştır ve zaman zaman çizilmeyi kaldıramazsanız, farklı bir evcil hayvan düşünün.


2-Bitkilere dikkat

Birçok insan bir seraya benzeyen bitkilerle dolu bir evi sever. Ayrıca, difüzörler rahatlamak ve evi nispeten kimyasal içermeyen ve hoş bir aroma ile doldurmak için harika bir yol olabilir. Bununla birlikte, bir kediyi evlat ediniyorsan, ek bitki veya uçucu yağ satın almadan önce uygun araştırmayı yaptığından emin olman gerekir. Bazı uçucu yağlar evcil hayvanlara gerçekten zarar verebilir ve sürekli maruz kaldıklarında oldukça hasta olmalarına neden olabilir. Ve kediler bitkileri yemeyi sevdiklerinden, ev için satın alınan bitkilerin de kedi dostu olduğundan emin olmalısın çünkü bazı çiçekler ve yapraklar kedilerin kötü hissetmesine neden olabilir.

3-Mini zen bahçelerine dikkat

Masa boyu minyatür zen bahçeleri, herhangi bir ev veya ofis için güzel bir dekor olabilir, ancak yakın gelecekte bir kediyi evlat edinirsen, kedinin erişemediği bir odaya veya alana bir tane yerleştirmek veya zen bahçesi satın almaktan vazgeçmek senin için daha iyi olacaktır. Kediler bir şeyleri masalardan atmayı severler ve kum dolu bir tepsiyi masadan atması hoş bir durum olmaz. Kum temizlemek ciddi bir sıkıntıdır ve kedinin boğulmasına neden olabilir. Mevcut bir zen bahçesini bir vitrinin içine yerleştirmeyi veya her türlü kazayı önlemek için onları ofiste bırakmayı düşünebilirsin.

4-Kırılacak nesneler için vitrin

Fotoğraflar antikalar veya kırılabilir eşyalarla dolu bir evde yaşıyorsan ve bir kediyi evlat edinmeyi düşünüyorsan, bu tür şeyleri güvenli ve erişilebilir bir şekilde sergilemeye devam etmek için bir vitrin satın almayı düşünebilirsin. Bu aşırı zahmetli gelebilir, ancak kediler tırmanmayı sever ve kitap rafları tünemek için en sevdikleri şeylerden biridir. Bu nedenle camekanlı vitrin onları korumak için en güvenli yöntemdir.


5-Deri koltukları tercih et

Bazı kanepe kumaşları kediler için negatif yönde etki yapar. Bu nedenle kedi sahiplendiysen, kanepelerine bir kez daha göz atman gerekebilir. Örneğin, deri koltukların kazalar halinde temizlenmesi kolaydır ve kedi kıllarını çıkarmak için en basit kumaşlardan biridir.

Geleneksel kumaş kanepeler, kedi kılı mıknatısları gibidir ve bir kedinin çöp kutusu yerine minderleri seçmesinden kaynaklanan lekeleri çıkarmak zor olabilir. Ve eğer koku kalırsa, her zaman toksik bir amonyak bulutu yayana kadar kanepeyi kötüye kullanmaya devam ederler. Kumaş ne olursa olsun, çoğu kedinin kanepeyi yırtmaması için eğitilmesi şarttır.

6-Avizelere dikkat

Bohem esintili asılı fenerler, evlere harika ve estetik açıdan hoş ilaveler olabilir. Ancak, ulaşılamayan bir yere asıldığından ve herhangi bir yüzeye sıkıca tutturulduklarından emin olmak önemlidir. Kediler sevimli aksesuarlar değildir, bakılması gereken ve yaşaması için güvenli bir ortam sağlanması gereken canlılardır. Bu nedenle av iç güdüleri vardır. Dönen ve sarkan dekor onları heyecanlandıracak ve ışıklara sıçramak ve saldırmak için her şeyi deneyeceklerdir. Dekoru sabitlemek ve tamamen erişemeyeceği şekilde yerleştirmek, bu süreçte onların yaralanmasını önleyecektir.

7-Ahşap mobilyalardan kaçının

Kediler tırmalamayı sever. Bu onların doğasında var. Ve ahşap, tırmalamak için en sevdikleri şeylerden biridir. Parke zeminler, ahşap sehpalar, sandalyeler, hatta kanepenin bacakları korunmasız bırakılırsa pençeleri için mükemmel kurban olabilir. Kediyi caydırmak için yapabileceğiniz şeyler ise, kilim sermek, metal, plastik gibi alternatif ürünler kullanmak veya caydırıcı sprey sıkmak olacaktır.

8-Kitaplıklara dikkat

Kitap rafları oldukça istikrarlı bir mobilya parçası gibi görünürler, ancak sarsıldıklarında düşme ihtimalleri vardır. Kitaplığın kedinin üzerine düştüğü görmek istemezsin. Ya zemine ya da arkasındaki duvara cıvatalanabilen bir raf ünitesi bulmak, bu tür olayların meydana gelmesini önlemek için mükemmel bir yol olabilir.

9-Kabloları sakla

Kabloları kedinden saklamak iki nedenden dolayı önemlidir. Birincisi, kabloları çiğneyerek seni çıldırtabilir, ikincisi de kabloları çiğnerken elektrik akımına kapılıp yaralanabilir. Kabloları ortadan kaldırarak veya koruyucu kullanarak bu durumun önüne geçebilirsin.

10-Uzun perdeler kaçınmalısın

Kedilerin perdeleri ne kadar sevdiğini herkes bilir. Hiçbir şey bir odanın tasarımını parçalanmış ve yırtık perdelerden daha kötü gösteremez.Kordonlu panjur veya kepenkler gibi kedi dostu alternatifler bulmak, yırtık örtüler riskini önlemek için ideal olabilir.

posta.com.tr

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Hasta kediye okul sahip çıktı