Kellikle mücadele akımı: Kelliği gizleme yöntemleri

Saç çıkaran yağları denediniz, saç dökülmesini önleyen şampuanları denediniz, saç çıkaran gıdalara denediniz... Saç maskeleri gırla gitti. Ama yeni saçlar çıkmamakta, üstüne üstlük eskileri de dökülmekte ısrarcı. Geriye tek seçenek kalıyor. Kellikle, gizleme yöntemleriyle mücadele etmek. Peki kellik nasıl gizlenir? Seyrek saçı saklamak mümkün mü? İşte cevapları.

27 Şubat 2021, Cumartesi 09:34 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Peruğa önyargıyla yaklaşmayın

Peruğa önyargıyla yaklaşmayın

Kellikle mücadele ile ilgili sıklıkla tercih edilen bir başka seçenek de -her ne kadar konuya yapay bir çözüm getirse de- peruk takmak. Peruklar, erkek tipi kellik belirtileri göstermeye başlayan erkekler arasında oldukça popülerdir; zira kademeli saç dökülmesini etkili bir şekilde gizlerler. Bazı insanların yapay göründüğü düşüncesiyle karşı çıktığı bu seçenek popüler olmaya devam ediyor.

Kısa kâküllü kesim

Kısa kâküllü kesim

Kısa kâküllü bir saç kesimi seyrekleşen saç çizgisini gizlemekte oldukça yardımcıdır. Ayrıca yüzün daha orantılı, canlı görünmesini sağlayıp, trend bir tarz oluşturur. Özellikle alın bölgesinde kellik için uygundur.

Dağınık saçlar

Dağınık saçlar

Seyrelen saçları gizlemek için saçları olduğundan biraz daha uzatmak gerekir. Saçlarınız özellikle ön kısımları daha uzun olduğunda rahatlıkla seyrek bölgeleri gizleyebilirsiniz. Saçlarınız orta uzunluğa ulaştıktan sonra da seyrek bölgeye doğru saçlarınızı tarayın. Ardından şekillendirici jöleyi saçlarınıza dağıtarak uygulayıp, saçlarınızın daha dolgun ve gür görünmesini sağlayabilirsiniz.

 Doğru topuz

Doğru topuz

Real Madrid’in Gallerli yıldızı Gareth Bale’in Euro 2016’da yaptığı topuz modeli herkesin dikkatini çekmişti. Ancak daha sonra medyada manşetlerde aslında bu modeli kelliğini gizlemek için yaptığı ve gerçekten işe yaradığı haberleri çıkınca bu konudan muzdarip tüm erkeklerin dikkatini çekti. Siz de saçlarınızı uzatıp kelliğin yoğun olduğu bölgeyi topuzla kapatırsanız memnun kalırsınız. 


Doğru topuza bir örnek daha.

Bir tane daha.

Sıfıra vurmak

Sıfıra vurmak

Şu izlenimi vermek istemez misiniz? "Saçım dökülmüyor, ben sıfıra vuruyorum". Yapılan bir araştırmaya göre kelliğini saçla gizleyenlere oranla, saçını tamamen kazıyan erkekler daha erkeksi bir izlenim veriyormuş.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Hailey Bieber'ın makyajında olmazsa olmaz: Kahverengi eyeliner