Kemal Kılıçdaroğlu'ndan Osman Çakmak yorumu: Sen helal et Osman Kaptan

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında konuştu

06 Kasım 2018, Salı 13:50 Son Güncelleme:
A A
Kemal Kılıçdaroğlu'ndan Osman Çakmak yorumu: Sen helal et Osman Kaptan

Kılıçdaroğlu, Dünya Kupası'nda ikinci olan Ampute Milli Takımı'nın kaptanı Osman Çakmak'ın "Hakkınızı helal edin" açıklamasıyla ilgili olarak, "Dünya ikincisi olan Ampute Milli Takımımızı tebrik ediyorum. Penaltıyı kaçırdığı için Osman Kaptan Türk halkından helallik istemiş. Bizim hakkımız size helaldir, asıl sen hakkını helal et Osman Kaptan" dedi.

İşte Kemal Kılıçdaroğlu'nun konuşmasından satır başları:

Bülent Ecevit'in ölümünün 12'nci yılını andık. Onun milliyetçiliği Beşparmak Dağları'nda yazılıdır. Kimseden özür dilemedi, pazarlık yapmadı. Eğer bugün Ortadoğu'da dram varsa 16 yıldır ülkeyi yönetenlerdendir.

'ADALETİN KENDİNE GELMESİ LAZIM'

İddianame yok. Bir yıldır tek kişilik odada. Mahkemeye çıkamıyor. Bunun için içeriden birisinin telefon etmesi mi lazım. Eren Erdem aynı şekilde. Yurt dışına kaçacak diye tutukluyorlar. O hareketin ne kadar tehlikeli olduğunu dünyaya duyurmuş, nasıl oluyor da Eren Erdem içeride uyuşturucu baronu dışarıda. Bu mudur adalet? Avukatları aldılar tutukladılar. Bir süre sonra serbest bıraktılar. Ertesi gün savcı itiraz etti, kaçarlar diye. Avukatlar kendileri geldiler, tutuklandılar. Adaletin kendisine gelmesi lazım. Bu kadar haksız uygulamalara yapan yargıçların görevden alınması lazım. Adalet çökünce iktidardaki siyasette çöker.

KAŞIKÇI CİNAYETİ

Adamlar Kaşıkçı'yı nasıl öldüreceklerini program yaptılar. Cesedi parçalandı, nerede olduğu belli değil. Bu işi yapan bütün uzmanlar geldiler, ellerini kollarını sallayarak yurt dışına çıktılar. Siyasetin adalete gölge düşürdüğünü bir kez daha gördük. Niçin izin veriliyor katillerin gitmesine. Papaz nasıl yurt dışına gittiyse katillerde öyle gitti. Katilleri Suudi Kralının isteği üzerine serbest bıraktılar Katilleri serbest bırakanlar cinayet ortağıdırlar. 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.