'Kenan Evren' isimli okul 'Menderes' oldu

Niğde'nin Bor ilçesinde 1982 yılında öğretime açılan Kenan Evren İlköğretim Okulunun ismi, Menderes İlköğretim Okulu olarak değiştirildi

11 Haziran 2012, Pazartesi 14:34
A A
'Kenan Evren' isimli okul 'Menderes' oldu

Okulun yeni tabelasının değişimi programına Bor Kaymakamı Muammer Balcı, Niğde İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci, Bor Belediye Başkanı Sıtkı Erat, Bor İlçe Milli Eğitim Müdürü Adnan Solak ve okulda görev yapan öğretmenler katıldı.

Okula, itfaiye yardımıyla Kenan Evren isminin bulunduğu tabela indirildi, yerine alkışlar eşliğinde Menderes İlköğretim Okulu tabelası takıldı.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Niğde Milli Eğitim Müdürü Ekinci, "Türkiye normalleşiyor. Bizler çocuklarımıza demokrasiyi ders olarak vermeye çalışırken ülkemizi darbeci zihniyetten kurtarmak istiyoruz. Türkiye'de zannediyorum 17 olan Kenan Evren ismi olan okul sayısı, şu an 16'ya düştü. Artık Kenan Evren İlköğretim Okulu'nun ismi tarihe karıştı. Okulumuzun yeni ismi Menderes ailesinin tamamını kapsayan Menderes İlköğretim Okulu oldu. Buradan darbenin önemli mağdurlarından Menderes ailesine de selam olsun. Darbelere son diyoruz." dedi.

Bor Kaymakamı Muammer Balcı da Türkiye'de bir daha darbelerin olmamasını istedi.


 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.