Kenan Evren'in kızı konuştu

Kenan Evren'in kızı Şenay Gürvit: 70 milyonun 60 milyonu takdirle anıyor

12 Mayıs 2015, Salı 08:16
A A
Kenan Evren'in kızı konuştu

Kenan Evren’in kızı Şenay Gürvit, dün akşam CNN Türk’te Mirgün Cabas’ın hazırladığı ‘Her Şey’e canlı yayında bağlandı. “70 milyonun 60 milyonu Evren Paşa diye takdirle anıyor” diyen Gürvit şöyle konuştu:

startFlvPlayer_PostaV2("divFlvPlayer30744","30744","201505","30744-303877.jpg","1", "0","Kenan Evren'in kızı babasıyla ilgili sorulara çok sinirlendi!");

BABAM BABACAN BİR İNSANDI
 
“Babacan bir insandı. İyi yürekli insandı, herkesin iyiliğini isterdi. Bunların böyle olacağını biliyorduk. Bunları hak etmedi. O günden bugüne aynı anayasayla yönetiliyoruz. İşlerine gelince anayasa değiştirilsin diyorlar. Halka yanlış bilgiler vermemek lazım. Babam çok dürüst bir adamdı. Ailecek alnımız ak, bunların hiçbirini hak etmedi. Allah ona yattığı yerde rahatlık versin.


 
YİNE OLSA YİNE YAPARIM DERDİ
 
Yine bunlar olsa, yine yaparım dedi. Bunu hiçbir zaman saklamadı. Net bir adamdı. Böyle adamlara Türkiye’de çok ihtiyaç var. Hele bugünlerde… Tekrar sağlıklı bir ortamda beraber olursak, daha sağlıklı bilgi alabilirsiniz.
 
'ASILMALARINI SAVUNMADI'
 
Savunmadı. Her şey saptırılıyor. Medya, toplumu yanlış bilgilendiriyor. Bazı bölüm profesörleri görüyorum ki inanamıyorum. Allah öğrencileri böyle profesörlerden korusun. 12 Eylül’ü kendi kafalarına göre anlatıyorlar.Umrumuzda bile değil. Hiç bizi ilgilendirmiyor. Bizim hükümetle bir işimiz de yok. Evlatlar olarak vazifemizi yaparız. Bu rütbeler de özel olarak değil hak ettiği için verildi.
 
İNSANLAR BABAM İÇİN ŞÜKRANLARINI SUNUYOR
 
Bana günlerdir ne telefonlar geliyor anlatamam. İnsanlar şükranlarını sunuyor babam için. Hayır vicdanen hiçbir şey yok. Bizim ailemizde böyle bir vicdan muhasebesi yapılmamıştır. Bugünkü Türkiye ortamı çok mu güzel? Askerler içeri alındı boşu boşuna. Kimin sesi çıktı söyler misiniz? Biz yanlış yönlendirildik diyorlar, böyle mi devlet yönetilir. Olayları o günün şatları içinde değerlendirmelisiniz. Bugünün şartlarıyla değerlendiremezsiniz.
 
KİM NE DERSE DESİN ZERRE KADAR UMURUMUZDA DEĞİL
 
Kim ne derse desin zerre kadar umurumuzda değil. Herkes diyor ki Evren Paşa sayesinde çocuklarımız okudu. Beni yoldan çevirip Evren Paşa sağolsun diyorlar. Asılan çocukları babam mı astırdı. Ne alakası var? Toplum yanlış yönlendiriliyor.
 
İster etsinler, ister gelsinler, ister gelmesinler, biz bizim ailemizi biliyoruz. Biz bizim babamızın ne olduğunu çok iyi biliyoruz. Ne problem vardı düzeninde? Ben 67 yaşında bir insanım.
 
70 MİLYONUN 60 MİLYONU BABAMI TAKDİR EDİYOR!
 
Babamı layık olduğu şekilde gömülecektir. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Ben babamı katiyen rahatsız olmadığını söylüyorum. Hala bana ne düşünüyorsunuz diye sormanızı da hayretle karşılıyorum. Babam er olarak vefat etseydi çok mu mutlu olacaksınız. İnanın 70 milyonun 60 milyonu Evren Paşa diye takdirle anıyor. Geri kalan 10 milyon da ne derse desin hiç bir önemi yok.

CENAZESİ BUGÜN

Ak Parti, CHP, MHP ve HDP, Evren’in bugünkü cenaze törenine katılmayacaklarını açıkladı. Evren içinbugün Genelkurmay Başkanlığında basına kapalı tören düzenlenecek. Evren,  Ankara'daki Ahmet Hamdi Akseki Camisi’nde öğleyin kılınacak cenaze namazından sonra Devlet Mezarlığı’nda toprağa verilecek.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.