Kenan Evren'in Marmaris'teki evi yıkılacak

Kenan Evren'in Marmaris'teki evi yıkılacak

Eski cumhurbaşkanı ve 12 Eylül 1980 darbesinin mimarlarından Kenan Evren'in Marmaris'te uzun süre yaşadığı 'Beyazev' adlı villa satıldı. İsmi açıklanmayan İstanbullu iş adamının villa için tapudaki satış fiyatına göre 900 bin lira ödediği belirtilirken, evin yıkılacağı ve yerine yenisinin yapılacağı öğrenildi

09 Şubat 2016, Salı 12:23 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Türkiye'nin 7’inci Cumhurbaşkanı ve Genelkurmaybaşkanı sıfatıyla 12 Eylül 1980 darbesini yapan komitenin lideri olan Kenan Evren’in 1989 ila 2007 yılları arasında 18 yıl yaşadığı villa yaklaşık 9 yıldır satılıktı.

Marmaris'in Armutalan'daki 6 oda, 2 salon evin tapudaki satış fiyatının 900 bin lira olduğu, satıcıların ise Evren’in kızları Nebahat Şenay Gürvit ve Semahat Gülay Evren olarak göründüğü öğrenildi. 

Villayı satın alan ve kimliği sır gibi saklanan İstanbullu iş adamının, binayı kentsel dönüşüm kapsamında yıkarak yenisini yapacağı bildirildi.

 

 

YAZLIK OLARAK YAPTIRDI, YAZ- KIŞ OTURDU 

Kenan Evren, 2007’de Marmaris’ten taşınırken gazetecilere yaptığı açıklamada ’Beyazev’in arsasını 1986’da aldığını, inşaatını ise 1989’da tamamlandığını belirterek,

"Bu evi yaptırırken yazlık olarak inşa ettirmiştim. Kafamda yazın Marmaris’te, kışın da o İstanbul’daki apartman dairemde yaşamak vardı.

Ancak Marmaris’te kışın bazı günler kalorifer yakma ihtiyacı bile hissedilmemesi ilgimi çekti.

Avukat bir arkadaşımın da telkiniyle yaz- kış Marmaris’te yaşama kararı aldım. En alt katta yer alan havuzda havanın tadını çıkartmaya başladım." diye konuşmuştu.

Evren, 9 Mayıs 2015'te hayatını kaybetmişti.

Doğuş Esat BERME / DHA

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Canan Kaftancıoğlu hakkında verilen takipsizlik kararı kaldırıldı