Kendi icatları ölümleri oldu

Kendi icatları ölümleri oldu

12 Aralık 2016, Pazartesi 22:48
A A

Otto Lilienthal, Berlin Ticaret Akademisi'ni bitirdikten sonra, kanat çırpan uçak modelleri ve kanatlı planörlerle deneyler yaptı. Ağustos 1896'daki bir uçuşunda, planörünün, 17 metre yükseklikten düşerek yere çakılması sonucu omurgasını kırdı. Ertesi gün hayatını kaybetti.

Radyoaktivite üzerine yaptığı çalışmalarla iki farklı alanda Nobel Ödülü kazanan Marie Curie, 1934 yılında Fransa'nın Savoy kentinde kan kanserinden öldü. Hastalığı, aşırı dozda radyasyona maruz kalmasına bağlandı

1896 yılında 'Stanley Steamer Automobile' isimli bir otomobil üreten Francis Edgar Stanley, 1918'de bu araçla yaptığı kazada hayatını kaybetti.

Dönemin en büyük gemisi Titanic'i tasarlayan Thomas Andrews, batan geminin yolcularından birisiydi. Andrews o kazada hayatını kaybetti.

Ford Pinto model bir arabayı uçan otomobile dönüştüren Henry Smolinski, test sırasında hayatını kaybetti.

İlk modern baskı makinelerinden birini geliştiren William Bullock, 1867 yılında ayağının bu makineye sıkışması sonucu hayatını kaybetti.

Franz Reichelt, kendi tasarladığı paraşütü Eyfel Kulesi'nden atlayarak test ederken hayatını kaybetti.

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.