Kendini daha güzel hissetmenin 10 etkili yolu

Kendini güzel hissetmenin yolları... Eğer bir şekilde buraya geldiysen kendini güzel hissetmekle ilgili ufak bir probleminin olduğunu tahmin ediyoruz. Öncelikle, çok güzelsin. Bunu bir kabul et. Hiç ayna karşısında saçını şekilden şekle soktuğun ama bir türlü beğenemediğin oldu mu? O günlerde her zamankinden daha farklı ne vardı? Neden 'kendini güzel hissetmenin yolları' başlıklı bir içeriği okuyorsun? Kendini güzel hissetmenin yolları güzel olmakta değil, kafanda saklı. Eğer 'kendimi güzel bulmuyorum' diyorsan, hoşgeldin. Sana birkaç ufak ipucu vereceğiz.

04 Eylül 2020, Cuma 11:25 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
 Beğenmediğin şeyleri değiştirmeyi dene

Beğenmediğin şeyleri değiştirmeyi dene

Kendinizi daha güzel hissetmenin ilk adımı, dış görünüşünüze güveniyor olmanızdır. Görüntünüzle ilgili beğenmediğiniz şeyleri değiştirin; makyaj yapmayı öğrenin, kuaföre gidin. Değişen görüntünüzle beraber, hisleriniz de değişecek.


 Bunlar sandığından daha büyük değişiklikler

Bunlar sandığından daha büyük değişiklikler

Saçlarınızı diğer yöne ayırın, gözlük takın ya da farklı bir parfüm sıkın. Küçük değişikliklerin büyük etkileri olabilir.

Mükemmel olmaya çalışma

Mükemmel olmaya çalışma

Her şeyi mükemmel kılmak için kimi zaman fırsatların peşinden gidemeyebiliriz. Duruma nasıl yaklaşacağımızı, kendimizi nasıl ifade edeceğimizi düşünene kadar ya fırsat kaçar ya da aksiyon alamayacak hale geliriz. Bu durum alışkanlığa dönüşmeden önce, kontrol edemeyeceğiniz hiçbir işi mükemmelleştirmeye çalışmayın ve yola koyulun.

 Kendini başkalarıyla karşılaştırmayı bırak

Kendini başkalarıyla karşılaştırmayı bırak

Evet, doğru duydunuz! Başkalarıyla kendinizi kıyaslamak size yardımcı olacak bir tutum değil, aksine bulunduğunuz yere sıkışmanıza neden olacak bahanelerdir. Zihniniz karşılaştırma yapmaya başladığında kendinize sorun, “Bu bana yardımcı olur mu? Bu durum beni hedeflerime yaklaştırır mı yoksa onlardan uzaklaştırır mı?”.

 Dudak balmı kullan

Dudak balmı kullan

Dudak balmı, renksiz bir şey olduğu için her sürdüğünüzde dışarıdan fark edilecek bir şey değil. Bu nedenle en ufak bir negatif histe dudak balmınızı sürün. Yumuşak ve nemli dudaklarınız hem daha mutlu hissettirecek hem de kokusu burnunuza geldikçe pozitif hissedeceksiniz.

  Spor yap

Spor yap

Spor yapmak için sayısız neden var; kilo vermek, stresi azaltmak ve tabii ki daha seksi hissetmek. Terlediğinizde salgılanan endorfin, mutluluğunuzu ve özgüveninizi arttıracak, daha güçlü hissetmenize yardımcı olacaktır.

 Erotik bir şeyler oku

Erotik bir şeyler oku

Toplum içinde uygunsuz bir şeyler okuduğunuzu bilmek bile, kendinize olan güveninizi arttıracaktır. Erotik bir roman okurken hayalinizde canlanan şeyler, daha seksi hissetmenizi sağlayacaktır.

 Meditasyon yap

Meditasyon yap

Meditasyon yapmanın hem ruh hem de beden için ne kadar faydalı olduğunu hepimiz biliyoruz, öyle değil mi? Elbette, biliyoruz. Hatta birçoğumuz da bu faydaları yaşamak için düzenli olarak meditasyon yapıyoruz. Evet, meditasyon yapanların sayısı her geçen gün biraz daha artıyor. Çünkü içinde bulunduğumuz şartlar yüzünden, hem bedensel hem de ruhsal açıdan arınmaya ihtiyaç duyuyoruz. İşte bu nedenle size meditasyon yapmaya bir an önce başlayın, önerisini veriyorum.

 Saçlarınla ne yapacağını söylüyoruz

Saçlarınla ne yapacağını söylüyoruz

Bazı kadınlar saçlarını sürekli toplar, bazıları sürekli açık bırakır. Bunlardan hangisini daha çok yapıyorsan, diğerine geç. Saçlarını bir güzel topla, boynun ve yüüzn ortaya çıksın. Ya da açık bırak, şöyle bir savur rüzgara.

  Aynada en beğendiğin yerlerine odaklan

Aynada en beğendiğin yerlerine odaklan

Kusurlarınızı boş verin, tüm dikkatinizi sadece güzel olan yerlerinize verin. Gözleriniz, gülüşünüz ya da saçınız mı güzel ? Yalnızca bir dakika, beğendiniz kısımlara odaklanın ve bunlar için şükredin.


Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Bir pazar gününü neden ağdaya ve kaş almaya ayırmalısınız?