Kendinizi doğanın koynuna atın!

Oteller pahalı mı geldi? Doğa ne güne duruyor? Çadırınızı, uyku tulumunuzu alın, atın kendinizi doğanın koynuna. Sabah kuş cıvıltıları eşliğinde güne merhaba deyin. Denize, göle girip serinleyin. Gece ateşin etrafında hoş sohbetler edip yıldızların altında uyuyarak yeni günü karşılayın. Dingin, farklı bir tatil geçirmeniz için Cumartesi Postası jürisi az bilinen ama muhteşem kamp alanlarını seçti.

20 Temmuz 2019, Cumartesi 14:36 Son Güncelleme:
A A
HATİLA VADİSİ - ARTVİN

HATİLA VADİSİ - ARTVİN

Karagöl dünyaca biliniyor ama Hatila Vadisi bölgenin yeni çekim noktası. Buralarda kamp kurabileceğiniz onlarca alan var. Kamp ve karavan turizmi için Artvin sizleri bekliyor.

SAKLIKOY ŞİLE - İSTANBUL

SAKLIKOY ŞİLE - İSTANBUL

Yüzde 70’e varan orman dokusuyla İstanbul’un en fazla yeşile sahip ilçesi. Burada deniz kıyısına konumlanan pek çok kamp alanı var. Saklıkoy, mutlaka gidilmesi gereken yerlerden biri.

ÇAT VADİSİ – RİZE

ÇAT VADİSİ – RİZE

Fırtına Deresi’nin ve asırlık taş kemer köprülerin yamacında uçsuz bucaksız cennet gibi bir yer hayal edin. Üstelik çadır kampı yapmanız için sizi bekliyor. Burada doğa tüm güzelliklerini size armağan ediyor.

ÇAMARDI ALADAĞLAR - NİĞDE

ÇAMARDI ALADAĞLAR - NİĞDE

İrili ufaklı göletlerin bulunduğu bu dağlarda dilediğiniz göletin yanına çadırınızı kurarak, doğayla baş başa kalabilirsiniz. Bölgede misafirlere hizmet veren bir işletme mevcut.

KARAKUM - SİNOP

KARAKUM - SİNOP

Sinop birbirinden güzel 10 kamp alanına sahip. En gözdesi ise Karakum. Eğer kafanızı dinleyeceğiniz, meditasyon etkisi yaratan bir kamp alanı arıyorsanız tüm bölge bu kriterlere çok uygun.

ÇABUCAK KAMPI – MARMARİS

ÇABUCAK KAMPI – MARMARİS

Burası ağustos böceklerinin şarkıları eşliğinde muhteşem bir doğa, harika bir denize sahip. Kamp yapmak için eşsiz bir yer. Sabahları sincaplarla uyanın. Geceleri yıldızları yorganınız yapıp uyuyun.

BORABAY GÖLÜ - AMASYA

BORABAY GÖLÜ - AMASYA

Bir heyelan gölü olan Borabay, hem kamp hem de trekking için ideal bir alan. Gölün çevresinde bungalov evler, gazino, kamp ve piknik alanları var. Doğa yürüyüşü de bonusunuz.

YAZILI KANYON – ISPARTA

YAZILI KANYON – ISPARTA

Burada yiyecek probleminiz olmayacak. Çünkü kamp alanı çevresinde ‘kendin pişir kendin ye’ tarzı işletmeler var. Çevreniz tarihi köprülerle ve yazıtlarla dolu. Yüzmek için de harika bir yer.

KARAGÖL YAYLASI - SAKARYA

KARAGÖL YAYLASI - SAKARYA

Sakarya ve Düzce tam bir yayla cenneti. Karagöl en gözde olanı. Derebalık, Poyrazlı Gölü, Tabiat Parkı, Turnalı, Dikmen, Çiğdem, Sultanpınar, Topuk, Soğucak yaylaları rüya gibi.

KADIRGA KOYU – ÇANAKKALE

KADIRGA KOYU – ÇANAKKALE

Koyda çok fazla kamp alanı var. Ateş yakma, duş alma, tuvalet, aydınlatma lambaları ve prizler mevcut. Mavi bayraklı denizi tertemiz ve berrak. Doğa ve tarih ile iç içe bir kamp sizleri bekliyor.

POPÜLER KAMP ALANLARI

POPÜLER KAMP ALANLARI

● KAŞ - ANTALYA

● AKYAKA ORMAN KAMPI – MUĞLA

● ADA CAMPING - CUNDA

● İNBÜKÜ ORMAN KAMPI - MUĞLA

● SUNDANCE CAMP - KEMER

JÜRİ

JÜRİ

  • SAFFET EMRE TONGUÇ - Gezgin
  • METE VARDAR - Jolly Tur Y.K.B.
  • EFSUN YAZICI - Turizmci
  • MURAT KÖKSAL - Gazeteci
  • GÜVEN İSLAMOĞLU - Doğa belgeselcisi
  • YILDIRIM GÜNGÖR - Atlas yazarı
  • İBRAHİM TEMO - Doğa fotoğrafçısı
  • NİSA ERSOY - Turizmci
  • NASUH MAHRUKİ - Dağcı, fotoğrafçı
  • SENEM BAL - İstanbul Life Dergisi Y.Y.

Hazırlayan: Bekir Saçar / POSTA

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Ucuz sokak yemekleri için en iyi 5 şehir