Kendisinden 35 yaş küçük adam tarafından evlilik vaadiyle dolandırıldı

Esra Erol'a katılan 69 yaşındaki emekli yeminli mali müşavir, bilirkişilik üzerine uzmanlık yapan ve dolandırıcılık üzerine raporlar yazan kadının başına gelenler herkesi şaşırttı.

09 Mart 2021, Salı 12:43 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Sosyal medya üzerinden adı Mehmet olan birisiyle tanıştığını söyleyen emeli yeminli mali müşavir Hatice Hanım, 7 kez buluştuğu ve kendisini evlilik vaadiyle kandıran adama güvendi. Kendisini Mehmet Aydın aile fotoğrafı diye gösterdiği kareye kendisini montajladığını dile getirdi.

Kendisini 3,5 milyon lira (3,5 trilyon) dolandıran Mehmet’in ilk olarak adının Mehmet Mehmet olduğunu söyleyen Hatice Hanım, kendisini Mehmet Aydın Nakıboğlu olarak tanıtan kişinin aslında FETÖ ile ilgili yalan söyleyip ailesinin yurtdışında olduğunu dile getirdi.

Aile holdinginde çalışan aile üyesi olarak tanıtan Mehmet Aydın’ın pırlanta, altın işleri ile uğraştıklarını, 52 yaşında olduğunu dile getirdi. ‘Bana aile resimlerini gönderdi meğerse resimlere montajlamış kendini' dedi.

Hatice Hanım, Mehmet Aydın’ın genç göründüğünü söyleyince bir trafik kazası geçirdiğini bu kazada eşini kaybettiğini, yüzünün kazada dağıldığını ve plastik cerrahların birçok kez ameliyatıyla düzeldiği yalanını söyledi. Ancak gerçek çok başka çıkıyor!


Hatice Hanım, 52 yaşında sandığı Mehmet Aydın’ın gerçekte 32 yaşında olduğunu öğrenince şaşkına dönüyor. Esra Erol olayla ilgili, “Kendini Ahmet olarak tanıtan aslında Mehmet olan şahıs Hatice Hanım’a; Çok değerli bir taşınmazı çok uygun bir fiyata ben senin üzerine yapacağım diyor.

Bunun içinde Hatice Hanım’dan para istiyor. Bu süre zarfında da Hatice Hanım’dan sürekli para almaya devam ediyor. Hatice Hanım şüphelenmeye başlayınca da evlenme vaadiyle kandırıyor!” sözlerini dile getirdi.

Hatice Hanım, “Benden para istediğinde Mehmet Aydın adına göndermemi istedi. Bana söylediği ismin babasının eski elemanı olduğunu söyledi. Ben aslında aynı kişiye para göndermişim!” ifadelerine yer verdi. Daha sonra kendisini dolandıran kişiden şüphe duymaya başladığını söyleyen Hatice Hanım, Mehmet’in kendisine evlenme vaadinde bulunduğunu ifade etti.

Hatice Hanım, Mehmet Aydın’ın sürekli noterden işlemler için randevu aldığını ancak gelmediğini bu arada sekreter rolü yapan bir kadının kendisini aradığını da dile getirdi.

Hatice Hanım, “sözde vekaleti olan sektere telefonda 5002 bin lira benden para istiyor.” Daha sonra öğrendim ki beni arayan sekreterin numarasının Mehmet Aydın’a ait olduğunu öğrendim.

Hatice hanım verdiği paraların ardından sekreter olarak konuştuğu kişiden aldığı telefonla yıkıldı. Hatice hanım “Beni bir numara aradı ve dedi ki aslında Mehmet Aydın diye birisi yok. O sadece erkek kardeşim adına çıkardığı sahte kimlikle” dedi.

'BANA GÜVEN KIZIM DEDİ'

Kendisine dolandıran Mehmet’in babası olarak birinin aradığını söyleyen Hatice Hanım şüphelenmeye başlayınca, “Beni babasıyım diye birisi aradı. Bana ‘güven kızım’ dedi!” sözlerini dile getirdi. Daha sonra Mehmet’le evlenme kararı aldığını söyleyen Hatice Hanım, duygusal bir anına denk geldiğini ifade etti. Olay hakkında açıklamalara devam eden Hatice Hanım, “Ben eşimi kaybettim, çok sevdiğim bir kadınla evlendim dedi.

Nikahsızken bir çocuğu olmuş ve sonradan 3 çocuğu olduğunu 27 yaşında eşinin olduğunu öğrendim” ifadelerine yer verdi.

Kendisini dolandıran kişiyle yedi kere görüştüğünü söyleyen Hatice Hanım, olayları fark ettiğinde Mehmet’in Gaziantep’te yaşayıp yaşamadığına dair bilgi almak istediğini söyledi.

Daha sonra canlı yayına bağlanan Mehmet Bey, “Ben daha önce kuyumculuk yapıyordum. Ben ona elden para verdim. Beni 10 yıldır tanıyor ve ben ona borç verdim!” sözlerini dile getirdi. Hatice Hanım ise Mehmet Bey'i 2019 yılında tanıdığını söyledi.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER 8 Mart Dünya Kadınlar Günü resimli ve anlamlı mesajları