Kenya okyanustan içme suyu elde edecek

Kenya hükümeti, ülkenin kıyı kesiminde kuracağı yaklaşık 6,5 milyon dolar değerindeki su arıtma tesisiyle Hint Okyanusu'nun tuzlu suyunu içme suyuna dönüştürecek

20 Nisan 2018, Cuma 16:32
A A
Kenya Su Bakanı Simon Chelugui, hükümetin halihazırda bir şirketle görüştüğünü ve anlaşma sağlandıktan sonra Lamu eyaletinde 6,5 milyon dolara mal olacak su arıtma tesisinin inşaatına başlayacağını belirtti.

Simon Chelugi, "Tesis, hizmete geçtiğinde deniz suyunu içilebilir hale getirerek kıyı bölgesinde yıllardır süren su sorununu en aza indirecek" dedi.


3 YILDA TAMAMLANACAK


Dünya Bankası ile ortaklaşa yürütülen proje kapsamında yaklaşık 35 milyon dolar değerinde su ve sanitasyon geliştirme programı başlattıklarını belirten Simon Chelegi, Mombasa başta olmak üzere birçok eyalette altyapı ve su bağlantısı hizmetlerinin geliştirileceğini kaydetti.

Yaklaşık 3 yılda tamamlanması öngörülen su arıtma tesisiyle ülkenin kıyı kesimindeki birçok eyalete günlük 180 bin metreküp içilebilir su ulaştırılması hedefleniliyor.

AA
 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.