Kevin Spacey’ye üç yeni cinsel taciz suçlaması daha

Hakkında daha önce açılan üç ayrı cinsel taciz soruşturması bulunan Oscar’lı aktör Kevin Spacey hakkında üç yeni cinsel taciz iddiası daha ortaya atıldı.

04 Temmuz 2018, Çarşamba 11:23 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Önceki Fotoğraflar

Spacey, 2003 yılından itibaren 11 yıl boyunca Old Vic Tiyatrosu’nun yöneticisiydi. Kasım ayında tiyatronun yönetim kurulu, 20 erkeğin Spacey'e karşı iddialar öne sürdüğünü açıkladı. Kurul, özür dileyerek, Spacey'in etrafında toplanan ve ona destek olan bir grup nedeniyle genç aktörlerin korkup daha önce konuşamamış olabileceklerini belirtti.

Netflix, peş peşe gelen suçlamalar sonrası House of Cards dizisinin yıldızı Spacey ile bağlarını kopardı. Netflix, aktör Anthony Rapp'in Spacey'yi cinsel tacizle suçlaması üzerine, House of Card'ı durdurduğunu açıkladı. Tekrar çekilmeye başlanan dizinin altıncı sezonuna Kevin Spacey olmadan devam edilecek.

Londra'daki Old Vic tiyatrosunun birçok yapımında rol alan Meksikalı aktör Roberto Cavazos, Spacey'nin bu tiyatronun sanat yönetmeni olduğu yıllarda genç erkek aktörleri sürekli taciz ettiğini söyledi.

Cavazos Facebook'a koyduğu notta "30 yaşın altında bir erkek olmak Spacey'nin bize dokunma hakkını kendinde görmesi için yeterli oluyordu" dedi.

Spacey ise ilk taciz iddiası sonrası yaptığı açıklamada, olayı hatırlamadığını ama anlatıldığına göre gösterdiği "uygunsuz sarhoş davranışlarından dolayı samimi olarak özür" dilediğini bildirmişti.

Öte yandan Spacey, hakkında ilk taciz iddiasının ortaya atılmasının ardından yaptığı özür açıklamasında 'eşcinselliği seçtiğini' de duyurmuştu. Bu açıklaması, zamanlaması nedeniyle LGBTİ toplulukları tarafından tepki toplamıştı.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Chloe Loughnan'ın doğum günü partisi anneden