Kılıçdaroğlu 15 Temmuz anma törenine neden katılmadı?

Kılıçdaroğlu 15 Temmuz anma törenine neden katılmadı?

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nun TBMM’deki 15 Temmuz Anma Töreni’ne neden katılmadığını açıkladı.

16 Temmuz 2017, Pazar 12:06 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
15  Temmuz Anma Törenlerinin önemli noktalarından biri de TBMM idi. O gece bombalı saldırıya uğrayan TBMM’de 1 yıl sonra yapılacak anma törenine muhalefet ve iktidar partisinden geniş katılım bekleniyordu. Ancak CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu daha önce katılacağını açıklamasına rağmen törende yoktu. Kılıçdaroğlu’nun TBMM’deki 15 Temmuz Anma Töreni’ne neden katılmadığını CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin CNN TÜRK canlı yayınında açıkladı. Hafta Sonu programında Hakan Çelik’in sorularını yanıtlayan Gürsel Tekin olayın sebebini bu sözlerle açıkladı; “Tören programı bir gün içinde üç defa değişti. Kemal Kılıçdaroğlu’nun törende konuşması da yasaklanarak, millete seslenmesi engellendi”

Darbeye karşı milli birlik çağrısı yapanların, Kılıçdaroğlu’nu hedef göstererek milleti bölmeye devam ettiğini iddia eden Gürsel Tekin, “Cumhurbaşkanı ve diğer siyasileri bu söylemlerinden ötürü kınıyorum” dedi.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Corona virüsten ölmeden önce uyardı: Çok tehlikeli, kesinlikle hastalanırsınız