Kılıçdaroğlu: Tüzük kurultayını toplayacağız

Kılıçdaroğlu: Tüzük kurultayını toplayacağız

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinde olağanüstü tüzük kurultayı girişimine ilişkin, "Tüzük kurultayını toplayacağız. Hukuk neyi öngörüyorsa onu yapacağız hiç kimse meraklanmasın" dedi

15 Ocak 2012, Pazar 16:59 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinde olağanüstü tüzük kurultayı girişimine ilişkin, "Tüzük kurultayını toplayacağız. Hukuk neyi öngörüyorsa onu yapacağız hiç kimse meraklanmasın" dedi.

Kılıçdaroğlu, Ahmet Taner Kışlalı Spor Salonu’nda düzenlenen AKP’den CHP’ye katılım töreninin ardından gazetecilerin, olağanüstü tüzük kurultayına ilişkin sorularını yanıtladı. Kılıçdaroğlu, bir gazetecinin kurultay yapmak isteyen CHP’lilerin yeterli imza sayısına ulaştıklarını belirterek, "İmzalar elinize ulaştığı an izleyeceğiniz yol nedir?" şeklindeki sorusu üzerine, "Çok basit. Gereğini yapacağız, tüzük kurultayını toplayacağız. Ne telaşlanacak bir şey var, ne de başka bir şey. Hukuk neyi öngörüyorsa onu yapacağız hiç kimse meraklanmasın" dedi. Tüzük kurultayı için imza toplayanları, "parti içi muhalif" olarak görmediğini ifade eden Kılıçdaroğlu, "Eğer tüzükte partililerimizin böyle bir hakkı varsa o hakkın kullanılması doğaldır" diye konuştu.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Cumhurbaşkanı Erdoğan, FİFA Başkanı’nı kabul etti